Příbram na domácím trávníku opět nezvládla začátek, když prohrávala brzy o dva góly po trefách Tomáše Pospiše a Davida Macka. „Jako vždy nás srážely individuální chyby, úplně hloupé góly při standardních situacích. Myslím, že jsme sice hráli dobře, nebáli jsme se, ale když dostaneme dva hloupé góly a první hned ve druhé minutě, celkem nás to srazí. Snažili jsme se hrát celou dobu, zůstat pozitivně naladění, jenže Brno svoji kvalitou potrestalo naše chyby,“ pronesl příbramský útočník Lukáš Rom.

Jihomoravané vedli v poločasové přestávce o tři branky, ale pak se domácí výběr dotáhl na rozdíl jediného gólu. „Myslím, že jsme utkání měli ve své režii, protože jsme vedli o tři góly. Ke konci jsme to zdramatizovali, dostali jsme dvě branky po sobě a bylo to rázem o jeden gól. Trošku jsme znervózněli, pak jsme však dali gól a bylo hotovo. Myslím, že zápas jsme měli pod kontrolou,“ uvedl brněnský univerzál a český reprezentant David Presl.

Drama ze závěru udělali David Sandr s Romem, jenže v posledních šesti minutách srazili domácí naděje Pospiš s Michaelem Kršákem. „Zase jsme nebyli úplně v optimální sestavě, sešlo se nás docela málo, máme opravdu hodně zraněných kluků. Jeden hráč se pak někde zapomene, neví v tu chvíli, na jakém postu má být a pak to bolí. Když dostáváme takové branky, můžeme si jenom říct, že dáme hlavy nahoru, jdeme hrát svůj fotbal a snažíme se něco udělat,“ vysvětlil Rom.

Brnu patří v tabulce třetí pozice dva body za druhým Blanenskem a pět za vedoucí Prahou. „Už to není v našich rukách, musíme spoléhat, aby někde zaváhala, což už si nemyslím. Hrajeme o druhé místo, pro nás je priorita vyhrát oba poslední zápasy, hlavně porazit příští týden Blanensko, abychom ho přeskočili,“ burcoval brněnský útočník.

Příbram zůstává poslední. „Soutěž je vyrovnaná, i když je v tabulce vzadu, nevyhrává se tam lehce. Blanensko v Příbrami taky prohrálo. Spíš má potíže takticky, několikrát se stane, že její kluci ztratí balon a jdeme do přečíslení, ještě se vyhrajou,“ řekl na adresu domácího výběru Presl.

Příbram už čekají do konce jara pouze dva venkovní duely v Pardubicích a Mostě. „Chceme každého porazit, podařilo se nám v sezoně zdolat Olomouc i Blanensko, které jsou na špici.

Myslím, že můžeme zdolat každého, když se vyvarujeme úplně stupidních chyb. Jsme schopní dát v každém zápase čtyři i šest gólů, proč bychom je nemohli porazit? Když se to aspoň trochu sejde, je to určitě reálné, kluky na to máme,“ doufal příbramský forvard.

Příbram – Brno 5:8 (2:5)

Branky a nahrávky: 7. Rom, 20. Sandr (Havelka), 34. P. Junek, 50. Sandr (Havelka), 52. Rom (Sandr) - 2. Pospiš (D. Macko II), 4. D. Macko II, 11. Presl (Levčík), 21. Cenek (Pospiš), 24. D. Macko II (Doubravský), 41. Doubravský (Levčík), 54. Pospiš (Levčík), 57. Kršák. Rozhodčí: Tesař – Oulický. ŽK: Macko, Presl (oba Brno). Diváci: 50.

Příbram: Milan Vančát – David Sandr, Luboš Kunc, Patrik Junek, Lukáš Rom, Štěpán Holý, Lukáš Havelka, Tomáš Šebek, Michal Pohořálek.

Brno: Dominik Kunický – Michal Mezník, Čeněk Cenek, David Presl, Tomáš Pospiš, David Macko II, Patrik Levčík, Michael Kršák, Bohumír Doubravský.