Krasobruslařská tradice je v Příbrami úzce spjata s otevřením zimního stadionu v roce 1970, od té doby je bruslařský klub nepřetržitě v provozu. Od roku 2003 se oddíl věnuje také synchronizovanému bruslení, ve kterém rovněž dosahuje výborných výsledků.

„Věnujeme se nejen závodnímu a vrcholovému krasobruslení, ale také zájmovému, pro všechny nadšence. Nabízíme rovněž uplatnění v sólovém krasobruslení nebo v synchronizovaném bruslení,“ upřesňuje Jitka Charyparová.

Příbramskou trenérku těší především zájem, který krasobruslaři a synchronizovaní bruslaři v současnosti dosahují. „V současné době máme celkem 30 členů, z toho pouze dva chlapce, takže panuje genderová nevyrovnanost. Pořádáme různé kurzy, které jsou navštěvované v hojném počtu, si myslím, že bruslení je velký zájem a věřím, že to ještě dlouho vydrží,“ doufá ve stále vysoký zájem Charyparová.

Vrásky na čele ji ovšem trochu dělá počet trenérů, kterým klub disponuje. „Vzhledem k zájmu o náš sport, pociťujeme problém spíše v nedostatku trenérů,“ povzdechla si.
Ze svých svěřenců a svěřenkyň má ale radost, protože podávají velmi dobré výkony a dosahují skvělých výsledků.

„Bohužel už to sice není jako v dobách, kdy bruslila Hana Charyparová, tehdy klub patřil mezi nejlepších pět v celé České republice. Ovšem i v současné době sbírají naše týmy medaile jak na závodech u nás, tak i na mezinárodním poli,“ říká spokojeně trenérka BK Příbram.

Současné postavení mezi ostatními konkurenty v České republice si trenérka netroufá odhadovat, protože žebříček nejlepších se již delší dobu nevede. Může tedy alespoň říci, který z jednotlivců, popřípadě týmů jí dělá největší radost

„Všichni jsou skvělí. Nejvíce se daří asi juniorskému bruslařskému týmu Daisies, kteří odsadili na Mistrovství světa krásné 14. místo a také Pážatům, což jsou mladší žáci, kteří se věnují synchronizovanému bruslení. Pravidelně se na závodech umisťují na druhém místě a občas dosáhnou na příčku nejvyšší, chválí své svěřence Charyparová.

S budoucností příbramského krasobruslení a synchronizovaného bruslení to tedy vypadá velmi dobře. Důležitou roli hraje kromě kvalitní základny také podpora zastupitelů Příbrami.
„Město nám poskytlo finanční prostředky a snaží se o opravu haly a našeho zázemí. To je jistě dobrý signál a i vzhledem k zájmu o bruslení tady v Příbrami jde do budoucna o velký příslib, proto jsme optimisté,“ věří v pokračování dlouholeté bruslařské tradice Jitka Charyparová.