Argentinský reprezentant je vytouženou posilou na post univerzála. Tam původně vedení klubu lanařilo Filipa Rejlka, jehož příchod ale ztroskotal na faktu, že nebyl schopen skloubit další pokračování profesionální kariéry se svým civilním zaměstnáním. Od té doby byl prioritou právě Johansen. „S největší pravděpodobností na tuto pozici přijde jeden Argentinec,“ nastínil před dvěma týdny Deníku sportovní ředitel Daniel Rosenbaum s tím, že zbývá doladit pouze smluvní detaily.

To se nyní podařilo! Kocouři v osobě pětadvacetiletého Germana Johansena získali dvoumetrového univerzála, který během své kariéry hrál například doma za River Plate, v Itálii za Sienu, v Německu za Haching, v Brazílii za Montes Claros a naposledy ve Švýcarsku za Schönenwerd.

„Vybral si ho trenér Démar. Jde o hráče, co už má něco za sebou. Takže očekáváme, že do naší hry přinese větší zkušenost, kvalitu, nebude dělat příliš chyb, nýbrž sbírat body. Věřím, že bude adekvátní náhradou za Filipa Rejlka, který splňoval všechny naše představy a byl zpočátku naší prioritou,“ uvedl Daniel Rosenbaum.

Zároveň potvrdil, že součástí příbramského kádru už je také blokař Martin Šábrt. Jeho příchod z Dukly Liberec sice vedení klubu oznámilo vůbec jako první, ovšem následně se situace ohledně jeho transferu zkomplikovala, přesto se oba kluby nakonec dohodly na podmínkách. „Martin Šábrt u nás podepsal dlouhodobější kontrakt,“ zmínil Rosenbaum.

Trenér Martin Démar tak může pro následující extraligový ročník, ve kterém se mužstvo chce po letošním nezdaru opět vrátit do play-off, počítat už s jedenáctkou hráčů. A sice Martinem Böhmem, Ivem Hulpachem, Danielem Rosenbaumem mladším, Lukášem Trojanowiczem, Tadeášem Peterkou, Filipem Ureš, Jakubem Urešem, Georgem Hobernem, Dmytrem Dolgopolovem, Germanem Johansenem a Martinem Šábrtem.

Naopak stále se řeší situace kolem libera Davida Juračky. Kromě toho zbývá pak už vyřešit jen jeden rébus, který se týká postu smečaře. „Máme domluveného hráče z ciziny. Jen teď řešíme, jak ho dostaneme do Čech,“ prozradil Daniel Rosenbaum.