„Chtěli bychom navázat na úspěšnou Šumavu a zkusit najít další drobnosti, jak ještě zrychlit,“ vyhlásil Černý prostřednictvím sociálních sítí jasný cíl pro nadcházející závod.

O letošní mistrovské sezoně dvojice Černý – Černohorský by se dalo říct, že je jako noc a den. Zatímco úvodní Valašskou Rallye pro technické problémy posádka nedokončila, na následující Rallye Šumava Klatovy dosáhla na stupně vítězů. Obsadila druhé místo, když o půl minuty nestačila na vůz pilotovaný Janem Kopeckým a o pouhé třu desetiny sekundy porazila další konkurenční posádku v čele s Filipem Marešem.

Jan Tománek během Garmin Iron Triathlon Ślesin v Polsku.
Tománkova generálka na první vrchol: Déšť, vítr a splněný cíl. Teď chce titul

Na Šumavě se navíc podařilo dvojici Č+Č ukončit téměř dvouleté čekání na vítězství v rychlostní zkoušce. Předtím naposledy vyhrála rychlostní zkoušku právě v Hustopečích v roce 2019. „Tratě v okolí Hustopečí jsou dost nevyzpytatelné a náročné se spoustou nečistot a šotolinových úseků. Já se na nich ale cítím dobře,“ poznamenal Jan Černý

Není tak divu, že se na další podnik seriálu MČR těší. Tentokrát má ale ještě o jeden důvod navíc. V Hustopečích totiž konečně mohou ke tratím a do servisu oficiálně diváci. „Už se nemůžu dočkat! Přijďte podpořit nejen nás, ale i ostatní posádky,“ vyzval fanoušky Černý.

Závod odstartuje v pátek 18. června v 18 hodin.