V Martinicích se představí celkem čtyři závodní kategorie. První je Amateur Tour, určená pro jezdce starší osmnácti let. Právě oni již zahájili celý závodní program svou kvalifikační soutěží, z nichž se nejlepších 25 jezdců postoupilo do sobotního finále.
Neděle pak nejdříve přinese finále Czech Junior Cupu, což je klání jezdců do osmnácti let, po kterém bude následovat finále kategorie do pětadvaceti let. Obě dvě soutěže poslouží jako předkrm před zlatým hřebem celého čtyřdenního zápolení, Velkou cenou Martinic, úvodním závod nové extraligové sezony.

Závod nejvyšší kategorie se pojede na parkuru s překážkami vysokými 145 centimetrů. Mezi největší hvězdy bude patřit Marek Klus, který je zatím posledním vítězem Velké Martinické z roku 2016, jelikož minulý ročník byl kvůli nepříznivému počasí zrušen.
Mezi jeho největší soupeře by měli patřit zkušení jezdci Jan Štětina, Jiří Skřivan, Vladimír Tretera a Jan Chýle. Překvapit však mohou i mladíci jako například František Skružný, Dominika Hrubešová nebo Andrea Hladíková.
Jak vše nakonec dopadne a kdo si odnese vítězství, ukáže až samotný nedělní závod.