Davide, vracíš se do oktagonu po delší pauze. Jak se tvůj návrat zrodil?
Naposledy jsem měl zápas s Matušem Juráčkem a to jsou už tři roky. Je pravdou, že to hrozně letí. Myslím, že ještě nejsem tak starej, abych nadobro skončil. Samozřejmě jsem podobné myšlenky už párkrát měl. Ono je těžký v tomhle sportu ukončit kariéru, člověku to prostě chybí. Já to pozoruji teď na sobě, dost mě to chytlo a nemůžu se dočkat do oktagonu.

Jak vzpomínáš na právě na svůj poslední zápas?
Ne moc dobře. Řekl bych, že mám na lepší výkon, než jsem předvedl naposledy v Brně. To se budu snažit ukázat v únoru na XFN Back in the Fight, kde dokonce nastoupím před domácím příbramským publikem. Hrozně se těším na velkou klec, jelikož mám rád prostor ke své práci.Jak moc ti chybělo MMA?
Na tuhle otázka jsem už skoro odpověděl. Jednoslovně moc.

Jak jsi se během té dlouhé pauzy změnil?
Nechte se překvapit. Uvidíte v samotném duelu. Nedokážu plně vyjádřit, co se změnilo. Domnívám se, že jsem pokornější a silnější zápasník, což jak už jsem říkal, se budu snažit dokázat v boji.

Půjdeš rovněž bojovat v jiné váhové kategorii, než u tebe bývalo zvykem. Jak je to s tvou váhou?
Ano, je to pravda. Půjdu bojovat ve váze do 84kg a v této váhové kategorii se cítím daleko lépe než v kategorii do 77kg, kde jsem dřív bojoval.

Co od svého zápasu očekáváš?
Nepřeji si, aby to skočilo příliš brzy. Chtěl bych si to celé vychutnat a sáhnout si v zápase na úplné dno. Nejde v první řadě vítězství, ale o pocit uvnitř. Především pak nemám co ztratit, mohu jen získat. Samozřejmě bych však měl obrovskou radost, kdybych ze zápasu vyšel jako absolutní vítěz.