ZÁŘÍCÍHO JAKOUBKA ZASTAVIL PÁD

Etapový závod Istrian Spring Trophy začal pro příbramské barvy velmi dobře. V úvodním dvoukilometrovém prologu se z příbramských jezdců nejvíce blýskl nováček Tomáš Jakoubek, který ztratil na vítěze sedm vteřin a obsadil 62. místo.

V následné první etapě, dlouhé 161 kilometrů, se jezdcům CK Příbram opět dařilo, když se po většinu závodu drželi ve vedoucí skupině. Necelých 30 kilometrů před cílem však přišla první komplikace v podobě hromadného pádu, kterému se nedokázali vyhnout tři příbramští cyklisté. „Bohužel se do něj zapletl, v té době nejlépe postavený jezdec naší stáje, Tomáš Jakoubek, který měl díru pod kolenem a skončil v sanitce.

Nakonec, i přes jeho velkou touhu v závodu pokračovat, musel podstoupit vyšetření a závod pro něj skončil,“ zalitoval sportovní ředitel CK Příbram Marek Volf.

Nejlépe si tak nakonec vedl Martin Boubal, který dorazil do cíle na 68. pozici, s půlminutovou ztrátou.

NÁROČNÁ STOUPÁNÍ A TĚŽKÉ PODMÍNKY

Druhé pokračování, opět o délce 161 kilometrů, bylo ještě náročnější a pro příbramské barvy znamenalo další nepříjemnou ztrátu. „Po zdravotních obtížích musel ze závodu, již krátce po startu, odstoupit Karel Kuba,“ uvedl Volf.

Peloton se v průběhu etapy rozdělil na několik menších skupinek, což bylo dáno především náročností traťového profilu. „Jezdci se museli vypořádat se dvěma dlouhými stoupáními, ve kterých se rozhodovalo o úspěchu a neúspěchu,“ popsal Marek Volf.

Nejlepší příbramští jezdci dorazili do cíle v těsném kontaktu, se ztrátou více než jedné minuty. Pavel Gruber dojel na 53. pozici a Martin Boubal skončil o tři příčky za ním.

Poslední etapu měřící 156 kilometrů provázelo velmi chladné, deštivé a větrné počasí, které bylo opět zavinilo několik pádů. „Naši závodníci se tentokrát do žádného z pádů nepřipletli. Gruber s Boubalem dokončili etapu v první skupině, když opět dojeli těsně za sebou, na 38. a 39. místě,“ řekl Volf.

Celkovým vítězem se stal Krister Hagen. Nejlepším příbramským jezdcem se stal Martin Boubal, který skončil na celkovém 48. místě. „Chorvatské soustředění, s šesti závodními dny, splnilo svůj účel. Závodníci najeli kvalitní tréninkové a závodní kilometry. Již v nejbližších dnech se otevře domácí závodní scéna a náš tým se bude chtít po uplynulých výborných sezonách opět ukázat v nejlepším světle,“ řekl odhodlaně Marek Volf.