Do finiše úvodní etapy výrazně promluvil Martin Boubal. V uniklé sedmičlenné skupině měl jasnou převahu tým Elkov Author a početní výhody využil, když příbramského cyklistu odsunul na páté místo. Nejlepší desítku pak uzavřel Jan Stöhr a mezi vrchaři si dobře počínal Martin Hebík, když mu po prvním dnu patřilo druhé místo. Bohužel, hned první den skončil závod pro Grubera, který se dostal do hromadného pádu a ačkoliv ještě několik kilometrů bojoval, musel odstoupit.

I druhá etapa s centrem v Poličce se jela za deště. Hned v prvním okruhu došlo ve sjezdu k hromadnému pádu a závod musel být pro přistání záchranářského vrtulníku na 13 minut pozastaven a restartován. Příbramští se do pádu tentokrát nezapletli. V cílovém spurtu byl nejrychlejší Němec Carstensen (Team Harburger), příbramský Boubal si po skvělé týmové práci dojel pro třetí místo a Hebík si aktivitou v ujeté skupině pohlídal průběžné druhé místo mezi vrchaři.

Ve třetí etapě v okolí Bystřice nad Perštejnem bylo k vidění hned několik úniků. Příbramští tak museli rychle a pohotově reagovat. Nakonec se od pelotonu oddělila sedmičlenná skupina, kde byl i Jan Stöhr. Ve finiši vybojoval páté místo. Martin Hebík stále držel stupně vítězů mezi vrchaři, když byl třetí.

V závěrečné etapě, která se rovněž jela v okolí Bystřice, se na čele utrhla pětičlenná skupina, v níž měl CK Příbram Fany Gastro opět svého zástupce. Tentokrát jím byl Pavel Stöhr. Tato vedoucí skupina si postupně vytvořila více jak minutový náskok, ale začala se rozpadat. Osamocený Stöhr poté byl pohlcen pelotonem, a tak nejlepší výsledek zaznamenal Boubal sedmým místem, které mu patřilo i v celkovém pořadí.

Hebík v poslední etapě poctivě plnil týmové úkoly, a tak nakonec na stupně vítězů mezi vrchaři nevystoupil. I páté místo je však úspěchem.