Jana Brabce na motocyklu Husqvarna v první části etapy zradila navigace. Neprojel několik kontrolních bodů a vyfasoval devíti hodinovou penalizaci, která ho posunula na 94. místo v etapě a 55. celkové.

Macík: Užili jsme si to a nedělali chyby

Martin Macík s Františkem Tomáškem a Lukášem Kalankou dojížděli šestou etapu za tmy.

„Bylo to výživné, ale my jsme si to užili. Nedělali jsme chyby, nebloudili jsme. Měli jsme dva drobné technické problémy. Hned 500 metrů po startu jsme řešili menší závadu a opravou ztratili asi 20 minut. A později, když jsme projížděli obrovské duny, auto jelo tak nakloněné, že nám v jednu chvíli chcíplo, protože se benzín přelil z jedné nádrže do druhé a kamion přestal jet. Museli jme podfouknout gumy na jedné straně, abychom benzín dostali zpět, a pokračovali dál. Některé body, kde spousta aut stála, se nám povedlo krásně, bez problémů nabrat,“ popisoval Martin Macík.

Posádka navíc ještě počítá s lepším časem, protože kamion Franta na pokyn pořadatele asi 30 minut čekal až se zprůjezdní jedna z cest a tento čas by jí měl být vrácen. Macíkova posádka musela projíždět přes hotové bitevní pole, kde byl jeden uvíznutý závodník za druhým. Žluté liazce se tak podařilo pořadím opět prokousat kupředu a v pondělí už bude mít lepší startovní pozici.

Brabce zaskočily zmatky na GPSce

Dakarská neděle nebyla příliš šťastná pro Jana Brabce, motorkáře týmu Big Shock Racing. V šesté etapě ho zradila navigace a přejel několik kontrolních bodů na trati.

„Byly tam dva okruhy na trati a já jsem neprojel část kontrolních bodů. GPSka mi ukazovala totální zmatek. Byl jsem z toho celou etapu rozhozený a snad desetkrát letěl k zemi," hlásil Brabec bezprostředně po dojezdu do bivaku.

Nakonec vyfasoval devítihodinovou penalizaci, která ho v etapě katapultovala na konec pořadí motocyklů a celkové 55. místo mezi motocykly.