Vrcholí nejen příprava pilota kamionu Martina Macíka a motocyklového jezdce Jana Brabce. Oba závodníci budou během závěrečné části přípravy samozřejmě testovat své stroje, mimo jiné i v rámci posledního veřejného tréninku v Sedlčanské kotlině, který proběhne 23. listopadu. Momentálně se však soustředí hlavně na nabírání fyzické kondice.

Tento čas zase využívají mechanici, včetně Davida Švandy, který se spolu s pilotem Martinem Macíkem mladším a navigátorem Františkem Tomáškem stane třetím členem letošní dakarské posádky kamionu, aby provedli poslední úpravy nového závodního speciálu.

Ten musí být kompletně připraven nejpozději do 5. prosince, kdy proběhnou technické přejímky na francouzském okruhu v Castellet. Pak už bude následovat odeslání závodních i doprovodných strojů do Saúdské Arábie. Trajektem se vydají do Džiddy.

Členové týmu odcestují do dějiště Dakaru 2020 o něco později. A to ve třech vlnách. „Po Vánocích odletí Martin Macík s Františkem Tomáškem a Janem Brabcem, aby se před startem na místě aklimatizovali. Druhá parta dorazí na Silvestra a vyzvedne techniku. Poslední skupina přicestuje těsně před začátkem závodu,“ popsal šéf týmu Martin Macík starší.