Po posvícení bývá špatně. Zřejmě něco podobného si může říkat Martin Macík po druhé etapě Rallye Dakar. Vítěze úvodní etapy totiž v pondělí potkaly potíže. Hodně ho potrápil tvrdý kamenitý povrch. „Naštěstí jsme neudělali žádnou pneumatiku, bohužel odražený kámen nám zablokoval zadní brzdy,“ uvedl sedlčanský pilot na sociálních sítích.

Fotogalerie: Dakar 2023 - 1. etapa

Macíkovy problémy nastaly na trati mezi prvním a druhým mezičasem. Po odstranění komplikací dokončili druhou etapu podle pilotových slov v rozumném tempu a navíc za tmy. „ Ale jsem rád, že jsme to dotáhli do konce,“ ulevil si Macík, který nakonec projel v cíli osmém nejlepším časem o osmdesát minut později než vítězný Aleš Loprais. V celkovém pořadí klesl na páté místo se ztrátou hodiny a čtvrt bez pěti sekund.

Že bude ztráta velká naznačovaly jednotlivé mezičasy, kde už na 150. kilometru měl ztrátu 38 minut. Macík postupně nabral ztrátu až na hodinu a půl, až v závěrečné třetině druhé etapy alespoň část smazal. Posledních čtyřicet kilometru jel pouze o minutu pomaleji než Nizozemec van Kasteren.

„Dnes naše techniky čeká na Čendovi kus práce, aby ho zvládli nachystat na zítřejší stíhací jízdu, kde bude naše posádka chtít stahovat nabranou časovou ztrátu,“ uvedla Macíkova stáj MM Technology. Na stíhací jízdu se těší i samotný Macík.

Pořadí 2. etapy

1. Aleš Loprais (ČR) 5:38:18
2. Janus van Kasteren (Niz.) +1:50
3. Martin van den Brink (Niz.) +6:11
4. Jaroslav Valtr (CŘ) +10:00
5. Igor Bouwens (Bel.) +43:59
…..
8. Martin Macík (ČR) +1:19:56

Průběžné pořadí

1. Aleš Loprais (ČR) 9:40:37
2. Janus van Kasteren (Niz.) +12:17
3. Jaroslav Valtr (ČR) +16:04
4. Martin van den Brink (Niz.) +35:20
5. Martin Macík (ČR) +1:14:55