Jako vždy se ho zúčastnilo celkem osmnáct mužstev, z nichž nakonec vzešel jeden vítěz. Tím se poprvé v historii stali hráči Hranic na Moravě, kteří prošli bez porážky, až do finále, ve kterém si poradili s Černým baletem výsledkem 7:1 a po zásluze obsadili první místo. Spolu s Černým baletem je na stupních vítězů doplnili hráči domácího Efcé, kteří po penaltách zdolali Notorico Rosovice.


Sobotní program nenabídl žádné překvapení. Všichni favorité postoupili do druhého dne buď přímo z prvního místa v základní skupině nebo z barážových zápasů. I v neděli se tak diváci mohli těšit na ty nejlepší týmy, což znamenalo záruku kvalitních duelů a především napětí, až do konce.


První část nedělního programu dopadla rovněž téměř bez překvapení. Prvním z favoritů, který zaváhal byl Tandem. Ten v čistě „příbramské“ nedělní skupině nestačil na Černý balet a „83“, se kterými po penaltovém rozstřelu vypadl. Do čtvrtfinálových bojů ještě postoupilo Tango, Efcé, Instant gang, Co to zbylo, Notorico a Hranice na Moravě.


Ve čtvrtfinále vystavil Černý balet překvapivou stopku Tangu, který zdolal po bezbrankovém průběhu v penaltách. Postup dále slavili hráči Efcé, kteří vyřadili „83“, Hranice jasně přehrály Instant gang a Notorico udolalo Co to zbylo. V semifinále byly k vidění dvě vyrovnané bitvy, které musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm uspěl po remíze 2:2 Černý balet na úkor Notorica a Hranice díky němu přešly po remíze 1:1 přes Efcé.


Souboj poražených semifinalistů skončil remízou 2:2 a musely tak opět rozhodnout penalty. V nich uspělo Efcé a zajistilo si na letošním memoriálu třetí místo.
Poté přišel na řadu zlatých hřeb celého dvoudenního zápolení a sice finále mezi Černým baletem a Hranicemi na Moravě. O osudu utkání bylo rozhodnuto již po prvním poločase, ve kterém Hranice kralovaly a vypracovaly si vedení 4:0. Po změně stran pokračoval duel v podobném duchu a moravský tým nakonec zvítězil 7:1, čímž dal razítko na zasloužené vítězství ve 37. ročníku memoriálu.


Kromě cen za první tři místa rozdali organizátoři také ceny pro nejlepšího hráče, brankáře a také cenu fair-play. Nejlepším hráčem se stal David Pokorný z Efcé, brankářům kraloval Ondřej Čáp z Černého baletu a cenu za fair-play převzaly Borky.


„Jsem moc rád, že se nám podařilo tento ročník zorganizovat, za což bych chtěl především poděkovat starostovi Dobříše Stanislavu Vackovi, dále řediteli Sportovní haly Dobříš Pavlu Bauerovi a také řediteli firmy Dokas Dobříš Janu Markovi. Co se týká turnaje, myslím, že jsme viděli mnoho zajímavých a napínavých zápasů. Především pak semifinálové bitvy a zápasy o umístění stáli opravdu za to. Kromě toho vše probíhalo ve skvělé atmosféře a co je vůbec nejdůležitější, během turnaje se žádný z hráčů nezranil,“ řekl po konci turnaje organizátor Jan Ducho.