„Tohle město je prostě úžasný“ shodli se členové týmu, kteří svůj bivak zaparkovali na stejném místě jako v loňském roce. Nerozhodila je ani velmi vysoká nadmořská výška, ve které hlavní město Bolívie leží. Posádka sedlčanského kamionu a rider Jan Brabec tak opět těžili ze své vysokohorské přípravy v Peru, která proběhla týden před začátkem Dakaru. „Byl to dobrý nápad,“ kvitoval Martin Macík.

Zato zbytek týmu překonával malátnost, bolení hlavy a další nepříjemné stavy, které extrémní nadmořské výšky přinášejí. Například mechanikům, kteří se snažili dát stroje do co nejlepšího stavu trval servis o dvě hodiny déle, než jsou běžně zvyklí.

Jezdci se na rozdíl od mechaniků věnovali příjemnějším věcem, které navíc s radostní přivítaly.„Konečně proběhla pořádná osobní hygiena. Já jsem se po čase rád oholil, František i Brabčák si vyprali kombinézy, umyli jsme si boty, vyčistili přilby i kabinu auta, abychom do druhé poloviny nastoupili zase čistí a voňaví,“ popisuje muž držící celkové čtvrté místo v kategorii kamionů.

Kromě osobní hygieny přišel čas i na zasloužený odpočinek. Zároveň se závodníci mohli do několika dnech v klidu najíst, bylo jedno z dalších pozitiv. „Těšíme se také, že se v klidu najíme a vyspíme. My na motorce startujeme do etap vždy jako první, vstávám o několik hodin dřív než Martin s klukama. Takže jsem se potřeboval dospat,“ říká Jan Brabec, letošní dakarský nováček.

Martin Macík, František Tomášek i Jan Brabec si během dne udělali i čas na své fanoušky a na sociálních sítích nejen, že poodhalili týmové zázemí, ale především odpověděli na několik dotazů, které je velmi potěšily a dodaly sebevědomí do dalšího pokračování závodu.

Jedinou menší nepříjemností je tak rýmička, která v týmu opět řádí a netrpí jí už jen Martin Macík, ale i další. I to byl jeden z důvodů proč pauza přišla sedlčanským borcům vhod.

Volno je ale u svého konce a už dnes však čeká Už v sobotu se tým pustí do dalších dobrodružství.