Trenér Marek Branžovský ovšem po posledním zápase s Kralupy nad Vltavou připustil, že by jeho mužstvo nemuselo možnost postupu využít. Příbramský tým sice prohrál první dvě utkání v sezoně, ale od té doby nenašel přemožitele a nastartoval vítěznou sérii trvající už dvanáct zápasů. Díky tomu se usadil na čele tabulky a směle míří za svým historicky prvním vítězství v soutěži.

„Momentální pětibodový náskok je luxusní, ale ve hře je stále dvanáct bodů a futsal je nevyzpytatelný. Určitě bych ještě nepředbíhal, protože stát se může všechno. Jdeme zápas od zápasu. Ale víme, že máme všechno ve svých rukách,“ upozorňuje Marek Branžovský.

Pokud Viva své postavení udrží, mohla by poprvé ve své historii šestileté historii okusit futsalovou divizi. Představa je to jistě lákavá, ovšem záleží, jestli je reálná, což si uvědomuje i vedení klubu. „Divize je ekonomicky mnohem náročnější soutěž, kde se už například platí delegáti k rozhodčím, takže je to tedy o tom sehnat dostatek finančních prostředků,“ přiznává Marek Branžovský.

Další problém vidí i v dlouhém cestování, které by hráči museli absolvovat k venkovním zápasům. „Zatímco teď jsou soupeři nedaleko od Prahy, v divizi už bychom museli cestovat do Ústí nad Labem nebo Chomutova. Opět by to bylo finančně náročnější, navíc většina našeho mužstva se věnuje i velkému fotbalu a už nyní máme občas problémy se sejít v kompletní sestavě,“ podotýká hrající trenér Vivy Příbram, který dodává: „Ve zbytku sezony uděláme všechno proto, abychom krajský přebor ovládli, ale případný postup pro nás není prioritou. Chceme především, abychom se futsalem bavili, což není o tom, jestli máme ambice hrát divizi nebo druhou ligu.“