„Pro nás je to vždy prestižní věc a také závazek. Snažíme se to udělat pokaždé co možná nejlépe, tak, aby se hráči nebo hráčky u nás cítili jako na opravdu velkém turnaji. To znamená, že přijedou, dostanou dárky, akreditační karty a během celého týdne je o ně maximálně postaráno,“ říká Martin Beran, který věří, že i v současné době poznamenané pandemií proběhne turnaj bez sebemenších problémů. „Nemělo by to být o moc složitější než v minulých letech. Hráčky už jsou dnes zvyklé, že musí přijet na turnaj otestované, což je samozřejmě podmínkou, která platí i pro rozhodčí, pořadatele a všechny lidi, kteří se budou v areálu pohybovat.“

Zápasům prvního kola bude předcházet nedělní slavnostní zahájení. Jeho součástí bude i rozlosování, o které by se měli postarat bývalí předčí hráči světového žebříčku. „A to bývalý český reprezentant Bohdan Ulihrach a bývalý německý reprezentant, bronzový medailista z olympijských her v Atlantě ze čtyřhry a olomoucký rodák David Prinosil,“ prozrazuje Beran s tím, že v záloze je ještě jeden speciální host. „Necháváme si ho jako překvapení a doufáme, že to dopadne,“ nechce zatím prozrazovat více.

Hrát se začne v pondělí. A to na všech antukových kurtech v obou areálech, kde se představí celkem 48 nejlepších hráček této kategorie. V jejich výčtu by opět neměla chybět zajímavá jména. Zatímco v minulosti se na dobříšských kurtech představila například Linda Nosková (letošní vítězka juniorky na pařížském Rolland Garros pozn. red.) nebo předloňská vítězka Linda Klimovičová, která zase udělala zajímavou stopu na wimbledonské juniorce, letos by měly bojovat na kurtu a patřit mezi favoritky Laura Samsonová, Jana Kovačková nebo Eliška Forejtková – sestra daviscupového reprezentanta Jonaše Forejtka.

„První čtyři nejlepší hráčky jsou ale trochu v ohrožení, protože teprve v neděli se vrací z mistrovství Evropy do čtrnácti let, takže bude záležet, zda to stihnou,“ podotýká Beran. Ve hře jinak budou i Středočeši. Domácí prapor bude částečně hájit Kateřina Melicharová – dcera bývalé české profesionální tenistky, která v Dobříši trénuje. „Možná ještě nějaké z našich hráček dáme divokou kartu, kterou můžeme jako pořadatel využít,“ dodává Martin Beran.