Závodní víkend bude slavnostně zahájen už pátek v podvečer na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. Boje na tratích o celkový primát se ovšem rozhoří až v sobotu, kdy na jezdce čeká prvních osm z celkových čtrnácti rychlostních zkoušek. Zbylých šest je pak na programu v neděli.

„Jako každý rok jsme připravili zcela novou trať, která obsahuje úplně všechno. Nechybí rychlé úseky, ani úzké technické pasáže, které výrazným způsobem prověří jezdecké schopnosti závodníků. Pro diváky jsme připravili celkem osm zón, ze kterých mohou průběh závodu sledovat. Poprosil bych je ale, aby dbali na bezpečnost a pokyny pořadatelů,“ nabádá předseda organizačního výboru závodu Petr Šefr.

Největší favorit

Při neúčasti Jana Kopeckého je největším favoritem závodu Jan Dohnal, který dokázal zvítězit v předchozích dvou ročnících a letos by tak jako první jezdec v historii mohl dosáhnout na zlatý hattrick.

Cestu za třetím vítězstvím v řadě mu však budou chtít překazit jeho soupeři v čele s Václavem Pechem, který v loňském závodě obsadil druhou příčku a letos by rád svému konkurentovi porážku oplatil. Dalším z favoritů na celkový triumf je Jan Černý.

Kdo se nakonec stane vítězem posledního závodu letošní sezony, se dozvíme v neděli ve 14.30 hodin, kdy se na náměstí T. G. Masaryka uskuteční slavnostní vyhlášení celého závodu.

Posledním testem pro Martina Macíka a Jana Brabce před Dakarem 2019 byla Rally du Maroc.
Macík ovládl na Rally du Maroc dvě kategorie