Oba zápasy dělilo necelých čtyřiadvacet hodin. Vše odstartovalo sobotním soubojem o extraligové body, který vyzněl lépe Beskydy, které stejně jako v předchozích duelech ukázaly, že ačkoliv jsou nováčkem mezi českou volejbalovou elitou, mají svou kvalitu a zvítězili 3:1 na sety. „Je to pro nás špatný výsledek. Zápas hodně ovlivnil průběh prvního setu,“ konstatoval příbramský trenér Martin Kop.

Kocouři ho ztratili ve vyrovnané koncovce 24:26. „Beskydy hrály to, na co jsme se připravovali. Prohráli jsme si ho sami. Svými chybami,“ řekl jasně trenér Příbrami, jehož svěřenci následně jednoznačně ztratili i druhou sadu 16:25. Pak sice dokázali snížit, když ovládli třetí dějství 25:22, ale obrat se nekonal, protože Beskydy získaly následující sadu 25:21 a dobře rozehraný duel si už nenechaly vzít.

To se však nedá říct o nedělním pohárovém duelu, ve kterém Příbramští, v jejichž dresu dostali od začátku příležitost mladíci Trojanowicz, Rosenbaum, Polák nebo Suda, nejprve znovu nabrali manko dvou setů, když po velké bitvě prohráli úvodní dvě dějství 25:27, respektive 28:30. „Ze začátku jsme v zápase dělali stejné chyby jako v předchozím střetnutí. A nedokázali jsme úspěšně dohrát koncovky,“ potvrdil Martin Kop, že hlavní příčiny manka byly identické jako o den dříve.

Scénář sobotního duelu se opakoval i nadále, když Příbram ovládla třetí sadu 25:18 a snížila na 1:2. To hostujícím hráčům vlilo krev do žil a vývoj zápasu se na rozdíl od sobotního souboje začal pomalu otáčet v jejich prospěch. „Naše hra se oživila, hráči důsledněji plnili pokyny a hlavně nám fungoval servis,“ prozradil Kop, jehož svěřenci ovládli čtvrté dějství 25:17 a vynutil si tie-break. Ten zvládli nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů 15:13 a zvítězili 3:2 na sety. „Ukázali jsme, že můžeme konkurovat i takovým týmům, jako jsou Beskydy,“ ocenil trenér Martin Kop.

Kapitán Michal Kriško pak chválil především psychickou odolnost příbramských mladíků. „Nepoložili se ani za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali už o dva sety. Zápas dokázali otočit a vyhrát. Rozhodně si to zasloužili,“ zatleskal svým spoluhráčům.

Kocouři si tak po páté porážce v letošním extraligovém ročníku částečně spravili chuť a přiblížili se k postupu do čtvrtého kola Českého poháru.

Musí ho ovšem potvrdit ještě v odvetném utkání na domácí půdě, které se odehraje 12. prosince.

Beskydy – Příbram 3:1 (26:24, 25:16, 22:25, 25:21)

Beskydy: Yevstratov, Krysiak, Voinau, Babic, Jambor, Jocić, libero Nogueira. Střídali: Mitic, Mečiar, Dustinac, Kozák, Prokůpek. Trenér: Kubala

Příbram: Kuchař, Polák, Kriško, Makinen, Safonov, Fifer, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Trojanowicz, Rosenbaum, Suda. Trenér: Kop

Beskydy – Příbram 2:3 (27:25, 30:28, 18:25, 17:25, 13:15)

Beskydy: Mitić, Krysiak, Voinau, Babic, Jambor, Jocić, libero Nogueira. Střídali: Mečiar, David, Yevstratov, Kozák. Trenér: Kubala.

Příbram: Trojanowicz, Rosenbaum, Kuchař, Polák, Kriško, Suda, libero Juračka. Střídali: Safonov, Mäkinen, Hulpach, Mikulenka, Fifer. Trenér: Kop.