Utkání nabídlo dva klíčové okamžiky. V závěru první sady vystřídal trenér Petr Brom v zápase nervozního Iva Hulpacha za Filipa Ureše, který hned po příchodu zařídil setbol, jenž následně Brazilec Duarte potvrdil esem. Další přišel v závěru druhé sady, kdy rozhodčí Hladišová za stavu 21:22 nejprve ukázala bod pro domácí, následně ale své rozhodnutí změnila a radovalo se Ústí, které pak set dotáhlo do vítězného konce a srovnalo na 1:1.

„Rozhodčí asi sbírá zkušenosti. Beru to, ale nemůže změnit rozhodnutí, že nejprve ukáže aut a pak změní názor,“ vytýkal sudí kouč Příbrami Brom, který se nejprve snažil apelovat u druhého sudího Kvardy a následně musel uklidňovat i své svěřence. „Stačilo kluky nabádat ke klidu a ať se soustředí na další míč,“ uvedl zkušený kouč.

Kocouři byli v domácím prostředí na vedoucí Liberec krátký.
Záchvěvy na začátků setů polechtaly Liberec. Lídr v Příbrami s přehledem vyhrál

„Počítali jsme, že se bude hrát těžký zápas. I když Ústí doma prohrálo s Odolenou Vodou, tak nemá špatný tým. Věděli jsme, kde je jeho síla i slabiny. Hráčům jsem říkal, že oni se budou snažit a my musíme utkání odbojovat, což se nám za podpory lidí povedlo. První dva sety byly jednoznačně o koncovkách, což v těžkých zápasech bývá,“ komentoval Brom.

Ve třetí sadě udělal další chytrý tah, když vyměnil nahrávače. Místo mladého Daniela Rosenbaum šel na hřiště Brazilec Pereira Winck a Kocouři začali mít navrch. „Začal nám vycházet horně servis, rovněž jsme měli i hodně štěstí, které nám hodně pomohlo,“ řekl jeden z hrdinů Filip Ureš, který si v zápase připsal 14 bodů.

Kocouři podlehli Karlovarsku na jeho půdě
Kocouři uspali mistra v jednom setu. Na jeho půdě ale neměli nárok

Nejen v útoku, ale i na servisu byli Kocouři ve třetí a čtvrté sadě lepší. Nejprve důležitá esa přidal kapitán Böhm, v závěrečném dějství pak na něj navázali i další čtyři hráči. Ústí druhou polovinu utkání nezvládlo, důkazem jest i červená karta, kterou Severočeši obdrželi ve třetí sadě za nesportovní chování a utkání Příbrami hodně ulehčili. Nakonec z toho byla hodně potřeba výhra 3:1 na sety.

Pro nás zase jeden takový zápas, který jsme chtěli vyhrát. Před tím tady byly Beskydy, Benátky, Zlín. V první polovině jsme měli všechny zápasy venku. Doma se nám daří vyhrávat a zatím na sto procent. Musím poděkovat fanouškům. Bylo jich zase hodně. Když jsme prohrávali se silnými soupeři, tak jsme se snažili hrát volejbal a byli jsme za ně vděční, teď se jim to snažíme kapku vracet,“ uzavřel trenér Příbrami.

Příbram – Ústí 3:1 (23, -23, 15, 19)

Esa: 9:9. Bloky: 3:8. Rozhodčí: Hladišová, Kvarda. Diváci: 730.

Příbram: Rosenbaum (2), Böhm (8), Šábrt (5), Hulpach (2), Duarte (19), Trojanowicz (4), libero Peterka. Střídali: F. Ureš (14), Pereira (2)