Kolotoč futsalových krajských futsalových soutěží se na plno roztočí již o tomto víkendu. Jak jsou na ostrý start mistrovských bojů připraveny celky ve středočeském krajském přeboru? Na to jsme se zeptali v předsezónní sondě, kdy jsme zástupcům klubů položili tyto tři otázky:

1. Jak probíhala příprava na novou sezonu?
2. Proběhly přes léto nějaké změny v kádru?
3. S jakými ambicemi jdete do nadcházející sezony?

ISŠ Příbram, Jaroslav černý, místopředseda:
1. Neměli jsme žádná přípravná utkání.
2. Kádr se stále ještě tvoří.
3. Chceme soutěž vyhrát!

FC OK Kladno, David Balog, prezident a trenér:
1. Sezonu jsme zahájili před měsícem a půl. V přípravě jsme odehráli tři přípravné zápasy, ve kterých byly naše výkony ovlivněné především tím, že jsme zkoušeli řadu nových hráčů.
2. Odchody pro nás byly a stále jsou citelné. Hostování skončilo Danu Hnízdilovi, jenž se vrátil do Mělníka, do Brandýska se bude pravděpodobně stěhovat Zdeněk Podraný a na hostování odešel Richard Peer. Tím pádem jsme museli nutně posílit mužstvo. Stále řešíme přestup Lukáše Chlumského ze Slavie. Zároveň je na dobré cestě přestup gólmana Filipa Fuchse, který bude mít velkou konkurenci v Mariu Kolumbičovi.
3. Hlavním cílem této sezony bude stabilizovat finanční stránku klubu. Dalším cílem bude stabilizovat sestavu. V sezoně bychom chtěli hrát důstojnější roli než minulý rok, takže za jakékoliv umístnění, které bude lepší než minulý ročník (10. místo), tak budu spokojen.

Joga Players MB, Lukáš Brodský, prezident:
1. Příprava neprobíhala žádná. Vůbec poprvé, jdeme do sezony přímo z voleje, bez jediného přátelského utkání.
2. Postupový kádr zůstal pohromadě a byl pouze doplněn o tři hráče – Kiceluka z Cobra MB, na hostování přichází Musil z Malibu MB a novým hráčem je Šimáček. Stejně jako vloni bylo prodlouženo hostování Maňasovi do divizního Malibu. Oslabení nastalo na postu brankaře, jelikož Martin Výda podepsal ve fotbale smlouvu v Kolíně, jeho účast v zápasech je otázkou.
3. Jako nováček máme skromné cíle. Naším cílem je klidná jedině záchrana a hojná účast hráčů.

Atmos Bělá p. B., Jaroslav Verner, předseda:
1. Příprava byla jako každý rok – individuální. Sehráli jsme dvě přátelská utkání: s Malibu (7:3) a Olympikem Mělník (4:11).
2. Kvůli dlouhodobému zranění skončil kanonýr Emil Zimmermann. Naopak se k nám přidal Tomáš Hodovanec. Podle vytížení ve velkém fotbale by se také mohl zapojit Marek Sedláček. A poslední letošní posila je Jan Binder.
3. Vzhledem k tomu, že jsme sestoupili z divize nezvládnutím několika posledních utkání, rádi bychom hráli ve vrchní polovině tabulky.

HFK Příbram, Jan Hájek, předseda:
1. Poprvé za dobu, co náš klub existuje, jsme se scházeli k pravidelným tréninkům, a to již od května. Sehráli jsme tři přípravné duely.
2. Dál už nechtěli hrát kraj Budějský a Vacek. Příchody jsou vesměs z našeho B týmu, ale oslabeni bychom být neměli. Dokonce si troufám tvrdit, že máme připravený nejeden trumf.
3. Naším cílem je vrátit se na horní příčky tabulky. Zkusíme zabojovat o medailová umístění.