Několik desítek příznivců celku hostí může být spokojeno s výsledkem a s výhrou svého celku, ne však se samotným průběhem zápasu. Domácí mají od úvodního kola třetí nejvyšší soutěže problémy se sestavou, které zřejmě vyvrcholily tímto derby. Vždyť neměli ani možnost střídat. To byla voda na mlýn Třebusic, které si s chutí zahrály a ještě s větší chutí zastříleli – veterán Hovorka musel lovit míč šestnáctkrát ze své sítě.

Předposlední HFK Příbram sice doma také prohrál, ale aspoň o další body do tabulky bojoval. Hostující českolipští Démoni od úvodního hvizdu vedli, domácí pak ve druhém poločase zahájili stíhací jízdu. Devět minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky, avšak na remízu se dosáhnout nepovedlo. Přesto museli být příznivci futsalu spokojeni, vždyť viděli dramatický futsal a jednadvacet branek.

Ostatní utkání už měla jednoznačný průběh. V tabulce druhý MCE Slaný, který je druhý jen vinou scóre, snadno přehrál v domácím prostředí nevýrazné mladoboleslavské Malibu. Domácí měli vývoj utkání od úvodního hvizdu ve své režii, od debaklu hosty zachránilo pouze polevení domácích v poslední desetiminutovce. Toho hosté také využili ke kosmetické korekci skóre.

Daří se i Veltěži, výkony jejíž hráčů jsou asi nejpozitivnějším překvapením soutěže. V prvním poločase sice hosté z Děčína ještě vzdorovali, ve druhém však inkasovali pět branek a o domácí výhře bylo rozhodnuto.

Naopak roli domácích nezvládli futsalisté Brandýsku, kteří hostům z exligové Slavie Liberec nestačili ani v jedné činnosti. Hosté si tak po zásluze odvážejí na sever Čech plný počet bodů, který je již posouvá na čtvrtou příčku.

Další debakl utržil kladenský Celtic, tentokrát si s chutí zastřílel nováček F. A. Zole Č. Lípa. Celtic se tak překvapivě stává jedním z adeptů sestupu.

Výsledky 7. kola: FC Brandýsek – TU Liberec 1:6 (1:3), SC Veltěž – Děčín 8:3 (3:3), MCE Slaný – Malibu Mladá Boleslav 11:4 (6:1), Zole Česká Lípa – Celtic Kladno 16:2 (7:1), HFK Příbram – Démoni Č. Lípa 10:11 (5:8), 1.DFK Slaný – PK Třebusice 1:16 (1:6).

1. Třebusice 7 5 1 1  69:31  16
2. MCE Slaný 7 5 1 1  74:44  16
3. Veltěž 7 4 2 1  41:28  14
4. TU Liberec 7 4 1 2  50:30  13
5. Démoni Č. Lípa 7 4 1 2  51:40  13
6. Brandýsek 7 4 0 3  41:27  12
7. Děčín 7 4 0 3  36:54  12
8. Zole Č. Lípa 7 3 0 4  44:42   9