Sezónu zakončily s impozantní bilancí 24 vítězství a 6 porážek, s celkovým ziskem 48 bodů a skóre 756:555. Klíčovou postavou a kapitánkou týmu byla Ema Schlitzenbauerová, která se stala nejlepší střelkyní sedmimetrových hodů a zároveň druhou nejlepší střelkyní celé soutěže s úctyhodnými 205 brankami.

Jejich cesta k titulu ale nebyla osamělá. Mladé házenkářky po celou sezónu doplňovaly hráčky z nižší kategorie, které jim výrazně pomohly a na vítězství mají tudíž stejný podíl.

Soupeřkami Příbramským v boji o titul se staly dívky z Mělníka, Poděbrad, Hostivic, Bělé pod Bezdězem a Kutné Hory. První polovina sezóny naznačovala napínavý souboj o nejvyšší příčky mezi Příbramí, Kutnou Horou a Bělou pod Bezdězem. V jarní části se ale karta obrátila a o titul se ucházely už jen Příbram a Kutná Hora.

I když se hráčky z obou týmů dobře znají ze společných výběrových kempů, na hřišti si nic nedarovaly, o čemž svědčí i vyrovnaná bilance vzájemných utkání 3-3.

Kvalitu příbramského družstva dokazuje i nominace hned pěti hráček na Letní olympiádu dětí a mládeže, kde budou reprezentovat nejen svůj klub, ale i celý Středočeský kraj. Jsou to: Kantorová, Schlitzenbauerová, Priputenová, Masárová a Hrabáková. Náhradnicí je ještě Lieblichová.

Sestava Mistryň: Kantorová, Vandasová – Schlitzenbauerová, Petáková, Priputenová, Masárová, Hrabáková, Kraifová, Šťastná, Lieblichová, Trávníčková, Adamcová, Šímová, Duchoňová, Ptáčková, Soukupová, Trakalová

Tento historický triumf je pro TJ Spartak Příbram velkým úspěchem a potvrzuje kvalitní práci trenérů a celého oddílu. Mladé házenkářky tak dokazují, že v Příbrami roste nová generace talentovaných sportovkyň, které slibují do budoucna skvělé výsledky.

Mohlo by vás zajímat: Stylově se oblečte a pomozte potřebným. Navštivte charitativní obchod ADRA

close Charitativní obchod se nachází v Pražské ulici v Příbrami. info Zdroj: se souhlasem Evy Holíkové zoom_in Charitativní obchod se nachází v Pražské ulici v Příbrami.