Přestože se dlouhou dobu zdálo, že startovnímu poli bude během závodu ztěžovat život déšť a dokonce několikrát zahřmělo, nakonec se kompletní porce 55 kilometrů odjela na suché trati. I tak byl ale závod rozjet velmi opatrně a startovní pole se dlouhou dobu drželo pohromadě.

Po prvních deseti kilometrech se od pelotonu odpoutala trojice Boubal, Tyrpekl a Rugovac, která si vytvořila mírný náskok, ale po následujících šesti kilometrech byla hlavním polem opět dojeta a začínalo se od takřka začátku.

O body se tak tvrdě bojovalo v každém kole. Zlomový Moment přišel lehce po polovině závodu, kdy vyrazil dopředu opět Boubal, tentokrát podporovaný týmovým kolegou Hebíkem. Příbramští cyklisté potvrdili skvělou momentální formu a především díky vzorné spolupráci, si vypracovali nedostižný náskok.

Po zbytek závodu se tak rozhodovalo pouze o tom, který ze dvou velkých kamarádů bude v cíli úspěšnější. Více sil nakonec ukázal Martin Hebík, který získal 24 bodů, což bylo o šest více, než vedoucí muž Giant ligy Martin Boubal, který se tak musel spokojit se stříbrem. „Snažil jsem se jít skoro do všech bodovaček, což se vyplatilo,“ popsal klíč k výhře Hebík.

Stupně vítězů doplnil ještě třetí Denis Rugovac.