Highjump láká nejen ty nejlepší skokany do vody, ale také vyšší tisíce lidí z řad veřejnosti. Letos ale vzhledem k pandemické situaci proběhl za značně limitovaných podmínek, z nichž jedna byla maximální povolená účast dvou tisíc návštěvníků. „Kapacitu jsme nakonec ani nevyčerpali,“ prozradil Zvoníček.

„Jinak vyšlo počasí, líbil se bohatý doprovodný hudební program, ale především byly opět k vidění špičkové výkony skokanů. Vzhledem k tomu, že jsme měli velmi krátký čas na přípravu, zhruba necelé dva měsíce, tak se akce z našeho pohledu a k naší spokojenosti vydařila,“ liboval si Martin Zvoníček.

Závod opanovali reprezentanti Dánska, kteří ovládli všechny hlavní kategorie. Mezi muži se ve skocích z #Meisterštyk šestnácti metrové věže radoval Jonas Madsen (zvítězil i takzvané „rozsekávce“), z dvanácti metrové věže pak Jimi Andersen. Ženám zase vládla Annika Bornebuschová, kterou následovaly české reprezentantky Petra Smolíková, Monika Nováková a Christine Roverová.

V dalších soutěžích se na houpačce se radoval Švýcar Laso Schaller, nejlepším seniorem byl jeho krajan Peter Roseney a juniorem český reprezentant Jan Rajm. Český pohár Highjump 2021 pak skončil podle očekávání v rukou naší největší současné hvězdy Denise Vantucha, který za sebou nechal Jakuba Kunáška a Jakuba Haška.

„Nejdůležitější je, že vše proběhlo zcela bez problému a hlavně vážných zranění,“ poznamenal Martin Zvoníček nejen k průběhu závodu, ale i celé akce. Momentálně už celý pořadatelský tým směle přemýšlí nad nadcházejícím dvaadvacátým ročníkem. „Doufáme, že příští rok už proběhne Highjump tak, jak ho všichni známe, bez jakýchkoliv omezení. Věříme, že nám bude umožněno přivítat více návštěvníků a bude jednodušší dostat do České republiky celou světovou skokanskou špičku,“ dodal.