Pokud chtěla Příbram pomýšlet na úspěch, museli její hráči podat bojovný, zodpovědný výkon s minimem chyb, což plnili a favoritovi zle zatápěli. V úvodu první sady využívali především trápení hostujícího nahrávače van Haarlema a vytvořili si tříbodový náskok, který drželi až do stavu 19:16.

Pak si ovšem vzal slovo příbramský odchovanec ve službách Karlovarska Filip Rejlek. Díky jeho servisu a následně i úspěšnosti v útoku dokázali hosté vývoj otočit a ve vyrovnané koncovce uspěli rozdílem dvou bodů. „Měli jsme to dohrát. Určitě by se nám hrálo lépe,“ věděl příbramský kouč Martin Kop.

Navíc Rejlek pokračoval na vlně euforie i na začátku druhého dějství, které zahájil čtyřbodovou sérií na podání. Kocouři ale nic nezabalili a dokázali se vrátit zpět. Za stavu 12:12 je nerozhodil ani moment, kdy se domácí trenér marně dožadoval přezkoumání jednoho sporného výroku rozhodčích, což vyvolalo v hale soustu emocí. Naopak svému soupeři poté dokázali odskočit a po výsledku 25:20 srovnali stav.

Hvězdný kádr Karlovarska je ale psychicky odolný. Ukázal to set číslo tři, v němž hosté zlepšili hru v poli a opět si vytvořili až pětibodový náskok, který si tentokrát dokázali udržet. Znovu se přitom mohli spolehnout na Rejlka, který dělal hráčům Příbrami velké problémy. „Potvrzoval svou kvalitu, ale naštěstí si s ním naše obrana dokázala od čtvrtého setu poradit. A to bylo pro další vývoj klíčové,“ měl jasno Kop.

Ani Rejlek totiž nedokázal zabránit dalšímu vzepětí Kocourů, které letos předvedli již několikrát. Nejprve v napínavé koncovce čtvrté sady zvítězili 26:24 a šlo se do tie-breaku. V něm dokonali obrat. Ovládli ho 15:9 se mohli radovat z velkého vítězství. „Karlovarsko hrálo dobře, což svědčí o naší síle. Jsme moc šťastní, že jsme to zvládli,“ dodal Kop.

Příbram – Karlovarsko 3:2 (23:25, 25:20, 20:25, 26:24, 15:9)
Příbram: Graham, Bohm, Dolgopolov, Wawrynczyk, Mikulenka, Lech libero: Kop. Střídali: Hulpach, Suda, Rosenbaum, Kuchař, Trojanowicz, Kuchař, Juračka.