Severní vítr, že je krutý? Byl. Od nového roku ale platí jiné pořádky a Kocouři dokázali zvítězit na půdě týmu, kde čekali na výhru dlouhá léta. Výborně našlápnuto měli k plnému bodovému zisku, nakonec ale byli rádi za dva body po vítězství ve zkrácené hře.

„Za stavu 2:0 začal Liberec lépe podávat. Nebyli jsme schopni udělat ztrátu, Dukla se zlepšila na servisu. Domácí univerzál začal skládat a Kopáček režírovat obranu,“ zmínil kouč Démar důvody, proč se podařilo domácím vyrovnat poměr setů na 2:2.

Jeho svěřenci začali přitom skvěle. Vyjma úvodní výměny neustále drželi soupeře pod sebou. Skvěle se dařilo v útoku kapitánovi Böhmovi a Brazilci Madalozovi. Nad sítí vládl především uzdravený Kanaďan Hobern, který si připsal tři bloky.

Podobný scénář se opakoval ve druhé sadě. Vyjma Madaloze se začalo dařit i Trojanowiczovi. Tentokrát si rozhodující náskok vypracovali Kocouři až v závěru. Za stavu po devatenácti připsali tři body v řadě a celé dějství zakončil Madaloz dvěma esy.

Domácí trenér Brom zareagoval na nepříznivý stav 0:2 z pohledu Dukly změnou rozestavení svých hráčů a kýžený efekt se dostavil. V libereckém dresu se začal výrazněji prosazovat Démarův syn Lukáš, který se postaral o čtvrtinu bodů Severočechů ve třetí sadě a také univerzál Křesťan, jenž si na závěr celé sady přichystal eso.

Čtvrtá sada byla až do poloviny přehlídkou zkažených podání, nicméně znovu Demar s Křesťanem drželi potřebný náskok ve prospěch Liberce. Hosté sice srovnali na 21:21, z následujících pěti výměn ale uhráli jedinou a o vítězi musela rozhodnout zkrácená hra. V tu chvíli už si trenér Kocourů přichystal klíčové střídání, když do hry vrátil Johansena.

O přestávku rozdával Démar svým svěřencům jasný pokyn začít dobře tie-break. Argentinský univerzál ho poslechl do posledního písmena a díky němu ve spolupráci s Madalozem se Kocouři dostali do pohodlného vedení 7:1 respektive 10:2. Liberec začal stahovat manko, bylo už ale příliš pozdě a Johansen udělal tečku za zápasem. „Jsem strašně rád, že jsme vyhráli tenhle zápas, protože nás čekají zápasy s Karlovarskem a Českými Budějovicemi,“ ulevil si trenér Příbrami. Středočeši ukončili dlouhou vítěznou sérii Dukly na jejím hřišti, která od roku 2009 vyhrála doma všech 26 vzájemných utkání.

Právě západočeskému celku mají Kocouři co vracet, poněvadž je vyřadil ve čtvrtfinále Českého poháru a za týden nastane čas pro odvetu. Na severu Čech navázali ale na výkon ze středečního duelu. „Hráli jsme ještě lépe než proti Karlovarsku a soupeřům jsme dali jasný vzkaz, že se s námi v boji o třetí místo musí počítat a že Kladnu ani Praze nedáme nic zadarmo,“ uzavřel Démar.

Liberec – Příbram 2:3 (-22, -20, 22, 22, -7)

Esa: 3:4. Bloky: 13:18. Rozhodčí: Buchar, Dušek. Diváci: 530.
Příbram: Böhm (16), Hobern (9), Johansen (10), Madaloz (23), Trojanowicz (11), Dolgopolov (2), libero Verasio. Střídali: Hulpach (7), J. Ureš (1).