Souboj týmů, jenž se i letos drží na předních příčkách tabulky, vyzněl jednoznačně pro domácí Horníky, kteří především díky výkonu ve druhém poločase, deklasovali svého soupeře 85:56.

Horníci měli původně jít do boje už v sobotu, kdy měli přivítat Nymburk, ale zápas musel být nakonec z technických důvodů zrušen a o jeho osudu rozhodne na svém nejbližším zasedání řídící komise soutěže. Souboji s velkým mladoboleslavským konkurentem ovšem už nic nebránilo a příbramští basketbalisté měli od úvodních chvil velký hlad po vítězství. „Naším cílem bylo soupeře unavit a v rychlých útocích zápas rozhodnout. Což se nám ze začátku příliš nedařilo, proto jsme se soustředili na obranu, ze které jsme pak vycházeli,“ přiblížil taktiku David Šimáček.

Plán příbramským hráčům vycházel dokonale a v poločase vedli o devět bodů. Po přestávce už Horníci zcela dominovali, dokonce i ve hře pod košem, kde mají mladoboleslavští velkou sílu, kterou ovšem tentokrát eliminovali Starka s Urešem, kteří svůj tým táhli i bodově. „Náskok jsme postupně navyšovali a závěrečná čtvrtina byla už jen klidnou dohrou,“ poznamenal Šimáček. Nakonec se rozdíl ve skóre vyšplhal až na 29 bodů, což v závěru podtrhl smečí Starka. Horníci si tak po konci duelu mohli užít ovace zaplněné haly. Zároveň poskočili na třetí místo tabulky, právě za svého soupeře, na kterého ztrácí dva body, ale mají jeden zápas k dobru.

BK Příbram- AŠ Mladá Boleslav B 85:56 (35:26). Body: Ureš 24, Starka 16, Velebil 13, Mokruša 12, Petřík 8, Řeřicha T. 5, Beran 4, Šimáček 3. Trojky: 4:6. TH: 14/11 7/4. Fauly: 10:12.