Dakar je drsný a nemilosrdný. Přesvědčili se o tom v desáté etapě čeští zástupci mezi kamiony. Aleš Loprais nedorazil do cíle a dostal vysokou penalizaci. Není tak jasné, jestli bude pokračovat dát. Martin Macík dal pořádně zabrat svému kamionu Karlovi. Cestou nabral dva stromy a zůstala mu i větev na památku. Jeho auto odneslo nehodu rozbitým předním oknem. Mechanici tak budou mít v bivaku co dělat.

„Rovnou jsme dribli dva stromy. Bylo to drsné už od začátku. Mysleli jsme si, že se pojede 140 km/h celou cestu,“ hlásil Macík v cíli desáté etapy, kterou dokončil na šestém místě. Na vítěze středeční rychlostní zkoušky Rusa Sotnikova ztratil 3 minuty a 46 vteřin.

„Bohužel jsme udělali dvě menší chybičky. Nevěděli jsme, jestli máme bod. Měli jsme ho, ale ještě jsme se trošku vrátili. Potom u jednoho jsme jeli o deset metrů víc vlevo místo vpravo. Museli jsme se vracet. Tam nás viděli dva. Docvakli nás a předjeli,“ komentoval Macík problémy na trati. Naštěstí se mu v druhém týdnu vyhýbají potíže, které ho postihly v první polovině letošního ročníku slavného závodu.

Středeční desátá etapa byla dlouhá 375 měřených kilometrů. Na třech čtvrtinách trati Macík opět ztrácel na vedoucí Kamazy, nicméně poslední stovku zajel hodně rychle o dokázal něco smazat ze svého manka. „Zazávodili jsme si. Jeli jsme mezi bubínky. Prášilo se v kaňonech. Jelo se parádně,“ liboval si Macík. Z náskoku sedmého Nizozemce Versteijnena ale ukrojil benešovský rodák pouze kousek, přibližně pět minut. V závěrečných dvou etapách, které závodníky zavedou zpět do Džiddy, musí 32letý pilot stáhnout na sedmé místo v celkovém pořadí ještě sedmnáct minut.