Brno dostalo doma nařezáno ve čtvrtek od Kladna a ve druhém zápase v krátkém sledu chtělo předchozí výkon odčinit, což se mu povedlo náramně. Na vlastní palubovce je tradičně silné a hlavně si pomáhá podáním, které hojně využil i proti Příbrami. V utkání nasázel sedm es, zatímco hostům dovolil pouze dvě.

„Brno nás zatlačilo servisem, tam byla jeho zbraň. Jeho výkon v druhé části byl stabilnější a konec hráli v euforii,“ uznal sportovně kouč Příbrami Lubomír Vašina. „Domácí šli do toho naplno bez bázně, my jsme s tím měli problém. V některých pasážích jsme měli problém se soupeřovou plachtou,“ přidal se kapitán Daniel Rosenbaum.

Volejbalisté Příbrami vyhráli v Ostravě 3:0 na sety
Příbram veze tři body z Ostravy. Kocouři jsou jednou nohou ve čtvrtfinále

Kocouři po celý zápas marně hledali recept na domácí servis. Sice po dvou sadách bylo srovnáno na 1:1 na sety, následně ale prohráli klíčovou koncovku třetího dějství a po změně stran si už utkání následně pohlídali.

„Věděli jsme, že utkání bude těžké, ale neodehráli jsme zápas dobře. Domácí šli do toho naplno bez bázně, my jsme s tím měli problém. Nejhorší chyba byla ale, že jsme v posledním setu vůbec neodútočili. Deset bodovek a snad ani jedna neproměněna,“ štvalo příbramského kapitána.

Kocouři se nyní ale mohou v klidu začít připravovat na play off. Do konce základní části jim zbývají dva zápasy a už ví, že se ze šestého místa nemohou nikam posunout. Před vyřazovacími boji se před vlastními fanoušky postaví Českým Budějovicím, na které doma umí. Poslední zápas před čtvrtfinále poté odehrají s rozjetým Kladnem.

Brno - Příbram 3:1 (22, -19, 30, 18)