Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Softbalová Amasoma chce odlepit děti od počítačů a zve je do týmu

Příbram – Softballový tým Amasoma Příbram opět otvírá dveře žákům základních škol, kteří by se chtěli věnovat tomuto sportu.

5.12.2016
SDÍLEJ:

Družstvo kadetů softbalového klubu Amasoma Příbram.Foto: archiv klubu

„Žijeme v uspěchané době a ač to chceme slyšet nebo ne, venku tráví volný čas čím dál méně dětí. Mnoho z nich si navyklo sedět doma u počítače, trávit volný čas na sociálních sítích a pohyb jim naopak chybí," myslí si předseda softbalového klubu Amasoma Příbram Roman Kříž.

Málokdo ví, že má softball v Příbrami více jak třicetiletou tradici a že se zakladatelé významně podíleli na utváření softballového prostředí v Čechách. „Tým vychoval v minulosti několik hráčů, kteří se stali oporami českého národního týmu. Dodnes je členská základna aktivní ve výchově mládeže a snaží se je k pohybu přijmout," připomíná Kříž a dodává: „Neříkám, že je to při současné konkurenci sportů jednoduché, na druhou stranu dodávám, že jsme jeden z mála oddílů, který nikoho neodmítá a poskytne dětem jak odbornou výchovu, tak materiální výpomoc v začátcích."

V zimě probíhají softbalové tréninky v prostorách tělocvičny 7. základní školy každé pondělí od 18.30 hodin, kam může kdokoliv své děti přivést. Jakmile na jaře počasí dovolí, tráví trenéři s dětmi čas na čerstvém vzduchu dvakrát v týdnu na vlastním hřišti v Brodské ulici.

„Družstvo kadetů máme momentálně přihlášené v soutěži 2. ligy, což obnáší pět až šest strávených víkendů mimo Příbram a účast na vypsaných turnajích v rámci České softballové asociace. V loňském roce i v tom letošním jsme jako jediný tým v Čechách se svou mládeží odjezdili všechny takto vypsané víkendové turnaje a za to patří dík hlavně trenérům Karlu Senglovi a Mírovi Kášovi, kteří se o organizaci a vyplnění volných chvílí dětí starají," popsal Roman Kříž ve stručnosti činnost nejstaršího mládežnického družstva Amasomy Příbram.

O financování oddílu se starají z velké části členové tělovýchovné jednoty přispívající ročním členským příspěvkem, který ale nijak nezatíží rodinný rozpočet. Kromě toho se daří každoročně získávat prostředky z vypsaných dotací nejen od města Příbram, ale i z fondu podpory sportu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. „I když tyto prostředky bezpečně kryjí roční provoz spolku, v posledních letech děláme všechno pro to, abychom zrealizovali projekt, který je zatím jen na papíře a získali peníze pro výstavbu sociálních prostor hráčům, rozhodčím a divákům. Opět bychom se pak mohli stát konkurencí pro lépe financované pražské týmy, které již takové zázemí vybudované mají," prozradil jeden z hlavních plánů příbramského softbalového klubu jeho předseda Roman Kříž.

„Naše hřiště stále jako jedno z mála v České republice vyhovuje světovým standardům pro pořádání významných mezinárodních turnajů, které již v minulosti v městě Příbram hostovány byly a v přímém přenosu je přenášela i Česká televize," upozornil na obrovský potenciál hřiště Roman Kříž.

Autor: Jan Hájek

5.12.2016
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení