V předchozích dvou letech se Příbram vždy probojovala až do finále, kde v obou případech Černým Panterům podlehla a zůstala kousek pod vrcholem. Zdolat tohoto pražského obra však nebude jediným cílem letošní sezony, protože se změnil jak systém soutěže, tak i účastníci nejvyšší divize.

Z nejvyšší divize, ve které hraje i Příbram, odešel po několika letech tým Brno Alligators. Spadl dokonce až do třetí divize. Naopak se mezi elitu vrátil po jednoleté pauze a vítězství ve druhé divizi celek Pardubice Stallions.

Do nejvyšší divize se dostala i Ostrava Steelers, což znamená účast celkově šesti týmů. Kromě již jmenovaných jsou v ní ještě Prague Lions a Trnava Bulldogs.

S nárůstem týmů se změnil systém soutěže. Místo formátu základní kolo – semifinále – finále, se bude hrát systémem všichni proti všem (doma i venku) a po základní části se dva nejlepší týmy dostanou rovnou do finále.

To znamená, že každý zápas bude znamenat důležité body a nebude možné šetřit síly na semifinále.

Pro Příbram začne šňůra zápasů již 9. dubna zápasem proti zmiňovanému staronovému účastníkovi nejvyšší soutěže Pardubice Stallions.

Stejně jako Příbram před dvěma lety, tak i Pardubice loni prošly znatelnou revolucí a z průměrného týmu se vyšvihly mezi českou elitu. Stallions budou pro všechny týmy v nejvyšší divizi velkým otazníkem.

Jak Pardubice, tak i Příbram mají ve svých řadách tři americké hráče. Rozhodovat tak bude fungování týmu jako celku a rozdíly budou hlavně v drobnostech. V úvodním duelu sezony se tedy dá očekávat velmi zajímavá podívaná, kterou by si neměl jak zarytý fanoušek, tak i laik, nechat ujít.

Utkání Příbram – Pardubice se odehraje 9. dubna od 17.00 na umělém hřišti 1.FK Příbram.

Nejvyšší česká soutěž amerického fotbalu však startuje už tento víkend, a to úvodními dvěma zápasy. Volno budou mít oba loňští finalisté.

Fanoušci amerického fotbalu se mohou těšit každý víkend na dva zápasy divize 1, přičemž každý bude v jiný den. Teoreticky tedy lze shlédnout úplně všechny zápasy sezony.

Rozpis ČLAF divize 1

2. 4. Trnava – Ostrava
3. 4. Pardubice – Lions
9. 4. Příbram – Pardubice
10. 4. Panthers – Lions
16. 4. Trnava – Příbram
17. 4. Ostrava – Panthers
23. 4. Panthers – Trnava
24. 4. Lions – Pardubice
30. 4. Trnava – Lions
1. 5. Ostrava – Příbram
7. 5. Panthers – Ostrava
8. 5. Pardubice – Příbram
14. 5. Příbram – Trnava
15. 5. Pardubice – Ostrava
21. 5. Trnava – Pardubice
22. 5. Lions – Panthers
28. 5. Příbram – Panthers
29. 5. Ostrava – Lions
4. 6. Lions – Trnava
5. 6. Pardubice – Panthers
11. 6. Panthers – Příbram
12. 6. Ostrava – Trnava
18. 6. Příbram – Lions
19. 6. Ostrava – Pardubice
25. 6. Pardubice – Trnava
26. 6. Lions – Ostrava
2. 7. Panthers – Pardubice
3. 7. Příbram – Ostrava
9. 7. Trnava – Panthers
10. 7. Lions – Příbram
Nejlepší dva týmy budou hrát Czech Bowl XXIII.

JAKUB MRÁZ