Jeho pořadatelé letos připravili celkem sedmnáct závodů, které byly bodovány. Do celkového pořadí se pak započítávaly výsledky vždy deseti nejlepších výkonů každého běžce. Kdo zvládl závodů během roku více než deset, získal další bonusové body.

Nejpoctivějším sběratelem takových bodů byl Tomáš Redlich, který se zúčastnil maximálního možného počtu závodů, tedy šestnácti (Brdská stezka se konala ve stejném dnu, jako Jarní běh Dražovkou).

Kategorii mužů vyhrál s velikým náskokem Milan Hoch-mut ze Spartaku Rožmitál, jenž z deseti startů čtyři proměnil v prvenství, pět ve druhé místo a jednou byl třetí.

Druhý skončil Jaroslav Dražan (HISport, 10 startů – 1 vítězství, 4 druhá místa a 2 třetí) a bronzovou pozici obsadil Jan Hradecký (team Internet Pb), který z oceněných závodníků absolvoval nejvíce závodů – 14 a vybojoval na nich dvě druhá místa a jedno třetí.

Mezi ženami zvítězila Kateřina Hradecká (team Internet Pb). Z patnácti startů si domů odnesla dvě prvenství, devět druhých míst a jedno třetí. Na první příčku jí pomohlo 50 bonusových bodů za absolvované závody.

Druhá totiž skončila její oddílová kolegyně Ivona Rejsková, která absolvovala „jen" dvanáct závodů. Ve všech skončila na stupních vítězů – 5x první, 2x druhá a 5x třetí.

Třetí nejlepší ženou uplynulého ročníku Brdského běžeckého poháru byla Michaela Bašná (Vyběhej se). Z patnácti závodů odvezla osm medailí – jednu stříbrnou a osm bronzových.

5. Zlata Lukášková 1824 b.

V rámci sobotního slavnostního vyhlášení Brdského běžeckého poháru byl zároveň oznámen i kalendář tohoto oblíbeného seriálu pro příští rok.
V sezoně 2016 se pohár rozroste o další čtyři závody. Celkem se jich tedy bude konat jednadvacet.

Start sezony obstará stejně jako v předchozích letech Běh partyzánskou stezkou v Oseku, a to 9. ledna. Hned týden na to však přijde první novinka, kterou je Zimní běh Litní. Poté bude následovat dvouměsíční pauza a 19. března bude další nově zařazená akce – Josefský běh v Cerhovicích.

Třetí novinkou bude Příbramský půlmaraton uprostřed června a posledním překvapením je Karlštejnská devítka na konci letních prázdnin.

V seriálu nechybí Běh Rožmitál – Březnice, obě Dražovky, Brdská 25, Kovohutě, Bohutín, Cvoček, ani Tochovický kros a další tradiční závody. Končit se bude opět Svatojánskou 20. Celkem u čtrnácti závodů poháru budou připraveny i dětské kategorie (kompletní kalendář najdete ve fotogalerii).