Po dobu existence závodu si již všichni zvykli, že ranní hodiny budou patřit mládežnickým kategoriím. Letos je stejně jako loni začátek v 8.30 hodin. Nejmladší děti až po dorostenky a juniorky se utkají na tratích od 200 metrů do jednoho kilometru. Starší žáky čeká patnáctistovka a dorostence s juniory pak běh na tři kilometry.

A pozor! Delší mládežnické tratě povedou letos úplně poprvé přes areál hutě.

Hlavní závod bude odstartován dle tradice v 10.50 hodin a jako vždy bude měřit 12 322 metrů po trase Lhota u Příbramě – Sádek – Drahlín – Obecnice – Oseč – Nové Podlesí – Lhota u Příbramě. Podruhé se poběží jako Memoriál Karla Zemka.

Ještě předtím vyběhnou do svých závodů ženy-mílařky, které poběží 2766 metrů z Obecnice do Lhoty v 10 hodin, a muži-mílaři změří síly na dvojnásobné 5532 metrů měřící trati ze Lhoty do Obecnice a zpět se startem v 10.20 hodin.

Již poosmé organizátoři připravili k Běhu tzv. „Den Kovohutí" pro celé rodiny. Připraveny budou bezplatné atrakce pro děti a dospělé – skákací hrad, lití olova, ražba olověných medailí, vystoupení kynologů se cvičenými psy a mažoretek, fotbalová exhibice mládeže, ukázka výrobků (diabolky, pájky), prohlídka podniku vč. hutnického muzea.

Nově bude k dispozici zvláštní vlakové spojení, které nahrazuje tradiční svozový autobus.

Běh Kovohutěmi je rovněž zařazen do Brdského běžeckého poháru. Je jeho desátým závodem.