„Letošního ročníku se zatím neoficiálně zúčastnilo 487 závodníků, z toho 311 v kategoriích mládeže," hlásil Příbramskému deníku po závodu jeden z jeho spolupořadatelů Miroslav Jarolímek, marketingový ředitel Kovohutí Příbram.

Tato čísla znamenají, že v mládežnických kategoriích byl překonán dosavadní rekord z loňska a celkové číslo bylo jen o pět běžců za rekordem z roku 1988.

V hlavním závodě na 12332 metrů byl potřetí za sebou nejrychlejší Lukáš Pomezný z Písku, když svůj loňský čas posunul o 26 vteřin.

Mezi ženami podruhé za sebou doběhla do cíle jako první česká olympionička Tereza Čapková. Ta už loni vytvořila nový rekord Běhu Kovohutěmi a v sobotu jej vylepšila o plné dvě minuty a sedm vteřin.

Zkrácené „mílařské" tratě vyhráli Jiří Csirik a Radka Churáňová.

Pořadatelé děkují všem závodníkům za účast, partnerům a spoluorganizátorům za pomoc a těší se se všemi na viděnou opět za rok.

VÝSLEDKY

Hlavní závod (12322 m)
Muži: 1. L. Pomezný (Písek) 41:47 min, 2. J. Pokorný (Stodůlky) 42:15, 3. M. Hochmut (Rožmitál) 42:45, 4. J. Csirik (Písek) 43:33, 5. P. Švarc (Tri klub Pb.) 43:46, 6. J. Dražan (HIsport team), 7. T. Šťastný (Modřany), 8. P. Havelka (Eleven Run team), 9. J. Hostička (Příbram), 10. A. Jindra (Stodůlky).
Ženy: 1. T. Čapková (USK Praha) 44:32 min – nový rekord, 2. R. Churáňová (Trutnov) 47:46, 3. I. Rejsková (team Internet Pb.) 53:06, 4. H. Poborská (Olymp) 53:13, 5. M. Bašná (Příbram) 53:33, 6. K. Hradecká (team Internet Pb.), 7. Z. Lukášková (Rokycany), 8. S. Řechková (Oxygen Pb.), 9. K. Mališová (bez odd.), 10. J. Dražanová (Křesť. centrum Pb.).

Podle kategorií
Muži do 39 let: 1. L. Pomezný, 2. J. Pokorný, 3. M. Hochmut.
Muži do 49 let: 1. P. Švarc, 2. P. Havelka, 3. J. Rosol (Loko Beroun).
Muži do 59 let: 1. P. Schovánek (Krčský les), 2. D. Jindra (Brid team), 3. A. Mikolášek (Nákří).
Muži do 69 let: 1. J. Korytár (Rokycany), 2. V. Valíček (Strakonice), 3. J. Gregor (Praha).
Muži 70 a více: 1. P. Janový (Plzeň), 2. V. Řápek, 3. J. Svoboda (Příbram).
Ženy do 34 let: 1. T. Čapková, 2. I. Rejsková, 3. K. Hradecká.
Ženy do 44 let: 1. R. Churáňová, 2. H. Poborská, 3. M. Bašná.
Ženy 45 a více: 1. Z. Lukášková, 2. S. Řechková, 3. K. Mališová.

Vložený závod
Mílaři: 1. J. Csirik 19:39 min, 2. P. Dvořák (team Internet Pb.) 20:06, 3. M. Sajdl (Žiž. Tygři) 20:49.
Mílařky: 1. R. Churáňová 9:22 min, 2. K. Hradecká 9:43, 3. H. Poborská 9:46.

Dětské kategorie

Ročník nar. 2008 a ml. – 200 m:
Dívky: 1. V. Valuchová, 2. K. Havelková (obě Praha), 3. E. Švejnohová (ZŠ Bohutín), 4. M. Benešová (ZŠ Školní Pb.), 5. E. Tesárková (ZŠ Jir. sady Pb.). Tato kategorie měla 70 (!) závodníků.
Chlapci: 1. T. Franěk (ZŠ Školní Pb.), 2. M. Žalud (ZŠ Bř. Hory Pb.), 3. A. Zápotocký (ZŠ 28. října Pb.), 4. D. Doležal (ZŠ Školní Pb.), 5. O. Dvoran (ZŠ Bř. Hory Pb.).

Ročník nar. 2006 a 2007 – 500 m:
Dívky: 1. S. Klemšová (ZŠ Školní Pb.), 2. A. Karasová (team Internet Pb.), 3. L. Bláhová (Sporting Pb.), 4. A. Noháčová (Olymp), 5. M. Kulovaná (ZŠ Bohutín).
Chlapci: 1. T. Rajl (Sporting Pb.), 2. J. Šveňha (Cheb), 3. J. Kareš (ZŠ 28. října Pb.), 4. P. Ondřejka (Loko Beroun), 5. L. Hadač (ZŠ pod Sv. Horou Pb.).

Ročník nar. 2004 a 2005 – 500 m:
Dívky: 1. T. Placatková (Sporting Pb.), 2. T. Klasnová (ZŠ Školní Pb.), 3. M. Selementová (Sporting Pb.), 4. M. Zemková (BK Příbram), 5. Z. Hrstková (Judo Pb.).
Chlapci: 1. M. Dražan (Sporting Pb.), 2. M. Šolc (Řevnice), 3. A. Šimek, 4. J. Schnajberk (oba Již. Město), 5. M. Nathaniel (Sporting Pb.).

Ročník nar. 2003:
Dívky (800 m): 1. E. Poborská (Praha), 2. K. Paterová (ZŠ Školní Pb.), 3. L. Chrastinová (Sokol Pb.), 4. M. Pavlišenová (ZŠ Rožmitál), 5. B. Vlková (Praha).
Chlapci (1000 m): 1. M. Smetana (Loko Beroun), 2. M. Bálek (ZŠ Bř. Hory Pb.), 3. M. Šípek (ZŠ Školní Pb.), 4. D. Štamberk, 5. M. Bělohlávek (oba MZŠ Obecnice).

Ročník nar. 2002:
Dívky (800 m): 1. A. R. Petriláková (Sporting Pb.), 2. S. Karešová (ZŠ Bř. Hory Pb.), 3. B. Karasová (Sporting Pb.), 4. K. Branišová (Gym. Pb.), 5. A. Bysterská (GOA Sedlčany).
Chlapci (1000 m): 1. J. Nováček (ZŠ 28. října Pb.), 2. M. Bejček (Sporting Pb.), 3. D. Gillar (Chomutov), 4. V. Strmiska, 5. F. Veselý (oba MZŠ Obecnice).

Roč. nar. 2000 a 2001:
Dívky (1000 m): 1. B. Placatková, 2. V. Novotná (obě Sporting Pb.), 3. T. Šolcová (ZŠ pod Sv. Horou), 4. A. Žáková (Žaky klub), 5. L. Furchová (ZŠ pod Sv. Horou).
Chlapci (1500 m): 1. J. Soukup (Gym. Pb.), 2. M. Vlk (Slavia), 3. M. Šolc (Řevnice), 4. J. Baxa (Jindř. Hradec), 5. A. Weber (Plzeň).

Roč. nar. 1997-1999:
Dívky (1000 m): 1. V. Hlaváčová (Gym. Pb.), 2. P. Zelenková (Příbram), 3. Z. Sýkorová, 4. Š. Lánská (obě Sporting Pb.), 5. T. Leitnerová (Gym. Pb.).
Chlapci (3000 m): 1. P. Pavlišen, 2. J. Franěk (oba Sporting Příbram), 3. J. Jeníček (IDK), 4. M. Machuta (team Internet Pb.).