„Rádi bychom prostřednictvím Příbramského deníku našli majitele těchto ztracených věcí. Je zde sportovní mikina, cyklistická vesta, dětská mikina, dětské hodinky, kšiltovka a sportovní čelenka. Předání věcí si můžete dohodnout přímo se mnou na mjarolimek@kovopb.cz," říká marketingový ředitel Kovohutí Příbram Miroslav Jarolímek ještě než odpověděl na další otázky.

Kolik věcí průměrně najdete každý rok?
Průměrné množství nedokáži říci. Počet nalezených věcí je různý. Loni se o oblečení a další ztracené věci ozvali závodníci a diváci hned a rozvážel je kolega z Atletického oddílu Kovohutě. Vítězi hlavního závodu jsme jeho běžecký dres, který jsme poznali podle startovního čísla, zasílali poštou. Letos se ke mně dostalo devět věcí. O dvě se hned večer po závodech přihlásil jeden závodník – šlo pro zajímavost o triko s dlouhým rukávem a cyklistickou mikinu. A že bývá pod svícnem největší tma, dokazuje to, že jedno další ztracené a nalezené triko bylo z mojí rodiny (smích).

Jaký je dosavadní rekord a co nejzajímavějšího lidi na Běhu nechali?
Co si pamatuji, dělám v Kovohutích a pomáhám s naším Během od roku 2004, tak je rekordní rok 2012, kdy se ke mně dostalo kolem 15 věcí. Tehdy se nám ozvali tuším jen dva lidé. Nejzajímavější věc asi nevyberu – jedná se většinou o běžné sportovní oblečení.

Hledají lidé své věci nebo se s nimi spíš rozloučí?
Soudě dle roku 2012, který jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, tak se s nimi spíše rozloučí. Ale loni se kolegům zase dost lidí ozvalo a ani jsme nemuseli majitele věcí hledat přes internet či další média. Je to individuální a asi záleží na ceně ztracené věci a její důležitosti pro majitele.