Závod Jarní Dražovka v Hořovicích se běhá po krásném okruhu víceméně v parku a měří přibližně osm kilometrů. „Akce navíc obsahuje i závody dětí, což je pro nás velmi důležité. Běh je určen široké sportovní veřejnosti," dodává. „Dražovka je tradičně prvním testem brdských běžců, zda přes zimu lenošili nebo se věnovali svědomité přípravě. Mají zde vždy bohatě obsazené žákovské kategorie a pro první tři v každé kategorii prvotřídní dorty," zve na závod zakladatel Triklubu Příbram a duše poháru Petr Švarc.

Druhým sobotním během je ultramaraton Brdská stezka v Mníšku pod Brdy, který je Mistrovstvím ČR v ultramaratonu veteránů. „Není to příliš známý závod, o to je však krásnější a náročnější. Přiznám se, že ani já jsem jej ještě neběžel," říká Aleš Barášek.

To Petr Švarc už si ultramaraton vyzkoušel. A dokonce jej i vyhrál. „Je to jednookruhový závod brdskými lesy s převýšením okolo devět set metrů a ideální příležitost pro každého, kdo si chce vyzkoušet ještě něco víc, než jen maraton," říká Švarc. „Komu se to zalíbí, může si dát běh na sto kilometrů," dodává s úsměvem.

Brdský běžecký pohár 2014 odstartoval již v lednu, kdy se v Hořovicích běželo Partyzánskou stezkou. Po dvou sobotních závodech se pak přesune na Příbramsko. „O velikonoční neděli je klasický Rožmitál – Březnice. Srdeční záležitostí je pro nás však Brdská pětadvacítka v květnu," přiznává Barášek.

Tento závod pořádá v sobotu 17. května Triklub Příbram a má start a cíl na fotbalovém hřišti v Lázu. „Je to běh očišťující duši. Všem jej doporučuji. I letos bude určen široké veřejnosti, chybět nebudou ani loni velmi oblíbené trasy pro chodce nebo maminky či tatínky s kočárky," uzavřel Barášek.

TERMÍNOVÁ LISTINA

11. 1. Běh Partyzánskou stezkou
12. 4. Jarní běh Dražovkou
12. 4. Brdská stezka
20. 4. Běh Rožmitál – Březnice
26. 4. Jarní běh pro zdraví
17. 5. Brdská 25
31. 5. Tuháčkův běh
15. 6. Chaloupecký kros
20. 7. Pičínská desítka
13. 9. Běh Kovohutěmi
20. 9. Brdský terénní 1/2 maraton
4. 10. Běh města Příbrami
11. 10. Běh Bohutínem
12. 10. Hořovický Cvoček
8. 11. Běh podzimní Dražovkou
15. 11. Tochovický kros Podrejžím
22. 11. Svatojánská 20
29. 11. Vyhlášení poháru