Brom bude mít k dispozici téměř kompletně vyměněný kádr oproti loňskému ročníku. „Myslím, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Hodně týmů vyměnilo kádry, a tak si u spousty zápasů netroufnu tvrdit dopředu jak dopadnou," poukázal Brom na hráčský pohyb v mužské extralize během nezvykle dlouhé letní přípravy.

Před víkendem se uskutečnil v Příbrami dvoudenní mezinárodní turnaj. Ten kouči Kocourů ukázal řadu poznatků. „Beru jej jako finálovou přípravu, a tak dostali prostor všichni hráči a zkoušeli jsme různé varianty," řekl Brom.

V turnaji kromě domácího výběru startovalo i Brno a dva zahraniční týmy – švýcarské Näfels a rakouský Amstetten. „Jsem rád, že na turnaji startovali cizinci. Nechtěl jsem celé léto hrát pořád se stejnými soupeři z Čech, takže jsem to opravdu uvítal," vysekl poklonu managementu příbramského klubu zkušený trenér Petr Brom. Zároveň prozradil, že během dvoudenního klání už našel sestavu pro úvodní mistrovský duel v Odolena Vodě. „Budeme to sice ještě tento týden ladit, ale víceméně už mám sestavu v hlavě," dodal.

V úvodu soutěže čeká příbramské Kocoury Odolena Voda a pak doma budou hostit ČZU Praha. „Na rozlosování samozřejmě koukám. Při prvním pohledu jsem si říkal, že tam máme určité fáze, kde bychom papírově dvakrát měli vyhrát a ve čtyřech zápasech pak rozhodne lepší aktuální forma. Jinak, jak už jsem řekl, bude soutěž zřejmě hodně vyrovnaná," řekl Petr Brom.

Příbramský celek prošel velkou obměnou. Loňské hvězdy jako Sládeček, či Patucha jsou pryč. Je tu ale řada nových. Pozornost určitě budou poutat zámořští Smith a Burt, stejně jako Novotný, Kust nebo Juračka.

Kdo vlastně bude v tak kvalitním týmu tahounem? „Bude to na více klukách," odmítl jmenovat jediné jméno Petr Brom.

Kádr VK Euro Sitex Příbram: Bezděka, Burt, Anděl, Juračka, Kupilík, Kust, Čížek, Málek, Moník, Smith, Kuchař, Novotný.