Č. Budějovice – Příbram
3:2 (17, –28, 22, –18, 11 )

Jihostroj od začátku plnil roli favorita, vyvíjel tlak výborným servisem, a pak lépe bránil 25:17.

Hosté působili unaveným dojmem, nedařilo se ani polskému diagonálnímu hráči Patuchovi, naopak Kriško sázel do pole soupeře jednu „bombu" za druhou. Domácí ale polevili v koncentraci a Příbrami se podařilo vyrovnat krok i skóre. Do koncovky poslal trenér Svoboda na hřiště Zapletala, který předvedl parádní zákroky v poli. Za stavu 23:22 diváci bouřlivě aplaudovali při nádherné výměně, kterou pro sebe „urvali" hosté. Rozčarování pro domácí přišlo po smeči Rojase do bloku, druhý set 30:28 vybojovala Příbram.

Jihostroj neustále popoháněn svými příznivci opět nabral obrátky, své kladivo roztočil Peter Pláteník, a rázem byl stav 20:12 pro domácí. Opět se ale opakovala situace z minulého setu. Kriškovi se nevydařilo několik smečí, Příbramští trápili Jihostroj ulívkami a set se dostal do vyrovnané koncovky. Tu však domácí zvládli po spolupráci Zapletala se Sukubou.

Hosté dál bojovali, jako by je trenér Brom o přestávce polil živou vodou. Leikep si počíhal na Sukubu i Pláteníka, Sládeček bezchybně řídil své spoluhráče a Jihostroj byl najednou bezradný. Domácí poslali na palubovku Novotného a Sobotku, ale body přibývaly na straně hostí (12:19). Při Pláteníkově podání Jihostroj mohutně dotahoval, ale vlastními chybami se připravil o možnost ukončit utkání ve čtvrtém setu.

Novotný burcoval své spoluhráče, hosté se ale nevzdávali. Zaplněná hala viděla v pátém setu výborný volejbal. Habr předvedl v závěru eso z podání a vybojoval mečbol, který dokázali úspěšným blokem Jihočeši proměnit.

Semifinále mezi Jihostrojem a Příbramí je 2:0.

Čas:132 minut, rozhodčí: Pavelek, Pecháček, diváků 1320.

Jihostroj Č. Budějovice: Habr, Kriško, Pláteník, Rojas, Mach, Sukuba, libero: Michálek (Zapletal, Fila, Sobotka, Novotný). Trenér: Jan Svoboda
VO Kocouři Příbram: Sládeček, Leikep, Bezděka, Čížek, Moník, Patucha libero: Švejcar (Pekárek, Anděl, Málek, Kuchař). Trenér: Petr Brom

Hlasy po utkání:

Trenér Jan Svoboda, Jihostroj: Vydřené vítězství, jsme za něj rádi. Příbram výrazně zlepšila útočnou sílu hlavně na kůlu a k tomu se přidal fantastický výkon Patuchy.

Trenér Petr Brom, Příbram: Dneska jsme hráli líp. Budějovice jsme dostali pod tlak, ale projevila se jejich větší útočná síla. Dokázaly ztrátovat, my jsme v pátém setu za stavu 11:11 měli problém na přihrávce a toho takový soupeř dokázal využít. Musím ale kluky pochválit za snahu a bojovnost. Série se přesouvá do Příbrami, už se těším.