Počasí bylo víceméně slunečné, a tak byla trať tvrdá a suchá. „Do kvalifikace jsme odstartovali až někde okolo dvacátého místa kvůli tlačenici se Söderqistem. Stíhací jízda nám nakonec zajistila desáté místo ve skupině B," přiblížil náročnost postupu příbramské posádky do závodu Tomáš Čermák.
Do obou jízd nedělního závodu tak jeli až ze druhé řady. Po startu se udrželi kolem 15. místa. Místy velmi úzká trať ukazovala divákům souboje na ostré nože.

Čermákovi dojeli v první jízdě dvanáctí a ve druhé pak na devátém místě. Ve startovním poli, které čítalo 32 posádek, tak po součtu bodů z obou jízd obsadili deváté místo. „Předjíždění bylo velice obtížné, neboť trať je zde místy velice úzká. Proto i s výsledkem jsme spokojení. Dokázali jsme se posunout do první desítky průběžného pořadí, což je super motivace před dalším závodem," spokojeně hodnotil Ondřej Čermák. „Překvapila nás hojná účast všech týmů. Doufáme, že tomu tak bude i 10. června, kdy se jede v Kramolíně," uzavřel hodnocení vydařeného závodu Tomáš Čermák.

Výsledky z Reutlingenu

1. jízda: 1. Bax, Stupelis (Niz./Lot.), 2. Giraud, Musset (Fra), 3. Hendrickx, Liepins (Bel./Lot.),… 7. V. Rozehnal, M. Rozehnal, 12. T. Čermák, O. Čermák, 21. L. Černý, A. Zinkernagel.
2. jízda: 1. Willemsen, Van Gaalen (Niz.), 2. Bax, Stupelis, 3. Hendrickx, Smeuninx (Bel.),… 9. T. Čermák, O. Čermák, 17. Černý, Zinkernagel, nedojeli bratři Rozehnalové.
Celkově: 1. Bax, Stupelis, 2. Willemsen, Van Gaalen, 3. Giraud, Musset,… 9. T. Čermák, O. Čermák, 12. V. Rozehnal, M. Rozehnal, 22. Černý, Zinkernagel.

Pojeďte fandit bratrům Čermákovým a dalším českým posádkám na čtvrtý závod seriálu MS do Kramolína. Jedná se o jediný český závod mistrovství světa a z Příbramska to není daleko! Hlavní závod se jede 10. června, už od pátku 8. června však budou všechny stroje k vidění na trati při tréninku a kvalifikacích.