„Devátý závod GP je za námi a musíme uznat, že to stálo plno úsilí. Bylo plno technických problémů a dokonce ani drobná zranění se nám nevyhnula," shrnul závodní víkend Tomáš Čermák.

Příbramskou posádku poprvé potrápily technické potíže už při sobotní kvalifikaci B. Do nedělních finálových jízd tak šli z desáté příčky.

„Bohužel na nás vždy zbyly jen startovní pozice na levé straně startovacího zařízení. Výhodou byla pravá strana, protože první zatáčka byla právě doprava," popisoval Ondřej Čermák.

V první finálové jízdě se tedy museli prodírat ze zadních pozic. Na náročné rozbahněné trati se spoustou louží se nakonec dostali na sedmou příčku.

Důležitý moment se však odehrál na špici, když musel pro zranění odstoupit vedoucí muž závodu i celé klasifikace Adriaenssen. Toho bleskově využil Hendrickx, vyhrál v Estonsku oba závody a posunul se do čela průběžného pořadí světového poháru.

Do druhého finálového závodu vystartovali Čermáci o poznání lépe a zaútočili na místa v top 5. „Závod se nám povedlo rozjet v dobrém tempu. Místo po místu jsme se pomalu dostali až na třetí pozici. Na ní jsme se drželi zhruba do 29. minuty, kdy jsme předjížděli jezdce okolo zpět a Holanďani Hermans s Van Gaalenem využili rychlejší stopy," popsal druhý závod Ondřej Čermák.

Do Čech se vraceli spokojení. Dva závody před koncem světového poháru jsou na pátém místě se ztrátou pouhých čtyř bodů na čtvrté Holanďany Baxe.

Životní jízdu předvedl v Kivioli Lukáš Černý. V prvním finále se objevil dokonce až na pátém místě, radost mu však nakonec nebyla dopřána, když pro technickou závadu musel odstoupit. Ve druhé jízdě si pak dojel pro body za dvanáctou příčku.

Předposlední závod GP se pojede 28. srpna ve švýcarském Roggenburgu. Už příští sobotu 20. srpna však můžete vidět úspěšné české posádky v rámci domácího šampionátu v Jiníně u Strakonic.

GP Kivioli (Estonsko)
1. finálová jízda: 1. Hendrickx, 2. Rodionov, 3. Bax,… 7. Čermák, 14. Vejchoda, Černý nedojel.
2. finálová jízda: 1. Hendrickx, 2. Bax, 3. Hermans, 4. Čermák, 5. Wilkinson,… 12. Černý, 13. Vejchoda.
Celkově: 1. Hendrickx, 2. Bax, 3. Hermans, 4. Čermák,… 13. Vejchoda, 17. Černý.

Průběžné pořadí GP: 1. Hendrickx, van den Bogaart 349 b., 2. Adriaenssen, Daiders 334, 3. Brown, J. Chamberlain 293, 4. E. Bax, R. Bax 253, 5. T. Čermák, O. Čermák 250,… 17. Černý, Musil, 25. T. Vejchoda, J. Vejchoda, 53. Vrátný, Vitoň, 54. Pudlo, Hotový.