Zkušenosti, které mladá posádka nabrala loni při závodech světové WRC Academy, zúročila hned od první rychlostní zkoušky, kde si vytvořila dvanáctivteřinový náskok.

Z jedenácti rychlostních testů vyhráli Černý s Kohoutem devět. Jen na čtvrtém měřeném úseku byl o 1,6 vteřiny rychlejší další příbramský jezdec Petr Brynda, který v celkovém hodnocení dvoukolek skončil druhý a v poslední rychlostní zkoušce pak zvítězil Josef Peták.

Černý dojel první také v poháru vozů Citroën a v absolutní klasifikaci mu patřilo čtrnácté místo. V cíli jsme šťastného jezdce vyzpovídali.

Zvítězili jste poměrně velkým rozdílem, bylo to opravdu tak snadné?
Před závodem to tak jasné samozřejmě nebylo, ale v průběhu závodu se ukázalo, že jsme rychlejší, a to nám dodalo sebevědomí. Mohli jsme tak v klidu mířit k cíli. Stoprocentně jsme tak zúročili zkušenosti z loňského roku, kdy jsme se zúčastnili Mistrovství světa v rámci WRC Academy.

Která rychlostní zkouška se vám líbila nejvíce?
Všechny rychlostní zkoušky Valašské rally se mi líbí. Ale druhá rychlostní zkouška mě asi oslovila nejvíce, líbí se mi, že je rychlá, ale zároveň i hodně technická, jede se lesem a ve tmě.

Byla nějaká pasáž, kterou byste hodnotil na Valašce jako nepovedenou?
Celý závod byl spíše rychlejší, což mně osobně se líbilo, ale ostatním některé úseky přišly až moc rychlé. Pro nás byla nepovedená 4. RZ, kde jsme měli problémy s tlumiči a ztratili jsme zde okolo dvaceti sekund.

Před poslední RZ jste měli dvouminutový náskok, vsadili jste v ní podvědomě na jistotu?
Už nebylo co řešit, takže jsme se snažili spíše pobavit diváky a naše fanoušky, kterým tímto chceme poděkovat za jejich fandění, na které byl hezký pohled i z rychlého závoďáku.

Jaký závod vás čeká v nejbližší době?
Bude to Rally Mille Miglia v Itálii. Tento závod patří do Mistrovství Evropy. Budeme se ho účastnit s vozem Citroën DS3 R3T a budeme se tedy snažit získat co nejlepší umístění v rámci Citroën Racing Trophy a kategorii 2WD.

Konečné pořadí Bonver Valašské rally v kat. 2WD: 1. Černý, Kohout (Citroën DS3) 1:18,26,1, 2. Brynda, Palivec (Renault Clio) -2:01,4, 3. Smékal, Hýbnerová (Citroën DS3) -2:20,7, 4. Minařík, Ryšánek -2:47,6, 5. Peták, Benešová (Renault Clio) -3:01,2.
Český rallyový šampionát bude pokračovat třetí soutěží 20. a 21. dubna, kdy se pojede Rallye Šumava.