Svou základnu bude mít malá kopaná opět v areálu SK Spartak Příbram, kde odehraje všechny své zápasy. A i tentokrát bude program jednotlivých lig přizpůsoben domácím zápasům fotbalistů Spartaku tak, aby nebyly mistrovské duely I. A třídy rušeny hlukem z malé kopané.

O tom, jestli se chystají novinky, zda jsou nějaké nové týmy i o dalších zajímavostech jsme mluvili s předsedou Michalem Chybou.

Jarní sezona začíná o týden déle, než se počítalo. Proč?
Tento termín je plánovaný. To, že by se mohlo začít o týden dříve jsme naopak my navrhovali týmům první ligy. Ale jejich zástupci se vyjádřili, že chtějí začít až v dubnu. Proto se začíná 2. a 3. ligou.

Bude k vidění nějaká novinka oproti předchozím rokům?
Teď na jaře ještě ne, ale je velmi pravděpodobné, že od sezony Podzim 2012 nějaké novinky budou. Týká se to zejména snahy vedení Českomoravského svazu malé kopané (ČMSMK) o sjednocení pravidel ve všech sdružených asociacích. U nás by se to tedy dotklo například vzdálenosti hráčů od míče nebo rozehrávky brankáře. Ale to vše se bude řešit až na zasedání Výkonného výboru ČMSMK v létě.

Budou zápasy opět rozhodovat delegovaní rozhodčí?
Ano, u toho zůstáváme. Zároveň bych tímto využil příležitosti a pozval všechny zájemce, kteří si myslí, že mají předpoklady pro funkci rozhodčích, aby se nám přihlásili.

Kdo bude podle vás favoritem jednotlivých lig?
Tipovat pořadí je vždy velmi ošemetné. Bude hodně záležet na tom, jak silné kádry budou týmy mít a jak se budou scházet na důležité zápasy. V první lize to zřejmě budou tradičně Halucinace a Union Brdy, ve druhé lize by měly na špici hrát Jehněčí podkovy a Botafogo, u kterých předpokládám snahu o rychlý návrat do první ligy. Ve třetí lize věřím také nejvíce týmům, které do ní sestoupily, tedy Bohemia a Return. V nejnižší soutěži to může být kdokoliv. Letos tam nebude žádný vyložený favorit, jako tomu bylo v předchozích letech.

Jsou přihlášené nějaké nové celky?
Čtvrtá liga ještě není uzavřená, ale už teď tam nové týmy jsou. Jeden se jmenuje Aspoň jednoho a druhý FC KNNK. Novým týmem bude také Airborne-ZZN B, který vznikl sloužením hráčů těchto týmů a áčko bude mít ve třetí lize.

A naopak chybí některý z účastníků podzimní sezony?
Je velmi potěšitelné, že z týmů, které na podzim hrály první tři ligy, se přihlásily všechny. Nikdo se nerozpadl. Jak to bude s týmy ze 4. ligy zatím nevím. Hlavně se tedy asi bude jednat o Literpool, ze kterého odešlo hodně hráčů do nového FC KNNK.

Hraje se opět o postup na letní mistrovství republiky a pohár vítězů pohárů?
Ano. Na mistrovství republiky máme možnost poslat tři týmy a na pohár vítězů pohárů dva celky. Nyní už má jistou účast na MČR v Černé Hoře tým Union Brdy jako vítěz podzimní sezony a na PVP do Havlovic pak Knockout, který vyhrál Ligový pohár. Klíč k postupu zůstává stejný, jako v předchozích letech.

Na jaký termín připadá Ligový pohár?
Bude se hrát v neděli 27. května.

Prý se chystá celorepubliková soutěž v malé kopané? Můžete již prozradit něco bližšího?
Je to pravda. Soutěž by se měla rozběhnout už v srpnu formou postupových turnajů. Nejlepší čtyři celky se pak utkají ve Final Four a finále by mělo být v České televizi. Vše se však ještě dolaďuje.