V sobotu byly vidět příbramské barvy jak v Plzni, tak i ve 300 kilometrů vzdáleném Brně. Zatímco v západočeské metropoli se na start postavila mládež, dospělí jezdci se zúčastnili dnes už legendární české klasiky Brno – Velká Bíteš – Brno.

Do povědomí se přece jen o něco více dostali mladí závodníci, když Mathias Vacek skončil v Plzni na skvělém druhém místě.

V neděli byla na programu jarní cena FANY Gastroservis, kterou pořádal právě příbramský cyklistický klub. „Závod to byl po všech stránkách velice zdařilý i díky ideálnímu počasí, které v Dlouhé Lhotě na samém začátku dubna panovalo. K vysoké kvalitě závodu přispěla i účast elitních českých týmů jako jsou Bauknecht-Author Cycling team, Dukla Praha či domáci CK Příbram – FANY Gastroservis," říká za pořadatele Roman Řehoř.

Na start se postavili medailisté z letošního MS na dráze či nejlepší trio závodníků celkového pořadí Českého poháru 2013.

V mládežnických kategoriích opět sklízeli úspěchy domácí cyklisté. „Závod mladších žáků suverénně opanoval Mathias Vacek a připsal si tak druhé pódiové umístění během dvou dnů. V kategorii starších žáků pak Karel Vacek nestačil pouze na slovenského jezdce Mateje Blaška. Za zmínku určitě stojí i čtvrté místo Jakuba Boučka," vyjmenoval úspěchy příbramského klubu Řehoř.

V závodě mužů, který byl vypsán na 11 okruhů, bylo na startu 63 závodníků. Závod byl rozjetý ve vysokém tempu, což zapříčinilo, že se už ve druhém okruhu utvořila skupina čítající deset jezdců. Převahu v ní měly především týmy Bauknechtu Author a Dukly Praha. „Přibližně v polovině závodu se k této skupině přidalo dalších patnáct jezdců. V této početné skupině střídal jeden nástup druhý, ale vytvořit si rozhodující náskok se žádnému z jezdců nepodařilo. Až v závěru se oddělila vedoucí dvanáctičlenná skupina, ve které zůstalo pět jezdců Bauknechtu Author a dva cyklisté Dukly Praha," popsal průběh hlavního závodu Roman Řehoř.

Krátce před cílem odjeli čtyři jezdci, rozhodnout měly poslední metry. Závěrečný spurt nakonec ovládl Hunal ze stáje Bauknecht-Author před Sísrem z Dukly Praha. Pro třetí místo si dojel polský jezdec Cieslik také z Bauknechtu.

Nejlepším z příbramských jezdců byl na čtyřiadvacátém místě kapitán týmu Martin Hebík.