Kukrle tak před závěrečným závodem poháru vede jak kategorii U23, tak i celkovou klasifikaci. Na stupních vítězů jej v Memoriálu Christiana Bataglii doplnili Alois Kaňkovský (Whirlpool Author) a Tomáš Okrouhlický (LAWI Author).

Na startu jihočeského podniku bylo 83 závodníků, na něž čekalo jedenáct okruhů dlouhých 15 kilometrů. Dohromady tedy 165 kilometrů.

Již při vjezdu do druhého okruhu se na čele vytvořila skupina šesti závodníků, ale rychle se všichni vrátili do pelotonu. Po několika neúspěšných dalších pokusech uspěla v pátém kole devítka cyklistů Kukrle, Kaňkovský, Hunal (všichni Whirlpool Author), Boubal (CK Příbram Fany Gastro), Doležel (Favorit Brno), Okrouhlický (Lawi Author), Gaubitzer (Arbö Duratec), Vojtěch (Sparta Praha), a Zahálka (SKC Tufo Prostějov).

Náskok uprchlíků narostl až na deset minut a zdálo se, že peloton rezignoval. Vedoucí skupina však zvolnila a v úvodu osmého kola už skupina deseti pronásledovateů ztrácela jen dvě minuty. Přibližovat se navíc začal i peloton.

V ten moment začal útočit Kukrle. Dotáhl se na něj Okrouhlický, ale časem i další jezdci ze skupiny. V posledním kopci zrychlil na čele skupiny hodně Zahálka a vedoucí skupina se zúžila na šest jezdců.

V samotném závěru nastoupil Kukrle, získal minimální náskok a ten uhájil až do cílové pásky. „Jsem rád, že se mi podařilo v závěru zaútočit a získat malý náskok. A ještě spokojenější jsem, že se mi jej podařilo uhájit až do cíle," řekl Kukrle, který oslavil své premiérové vítězství v podnicích Českého poháru, když dosud byl nejlepší druhý v úvodním letošním podniku seriálu v Bíteši.

Nejlepším jezdcem Příbrami byl Martin Boubal na čtvrtém místě.

Výsledky: 1. Kukrle 3:56:29, 2. Kaňkovský (oba Whirlpool Author), 3. Okrouhlický (LAWI Author), 4. Boubal (CK Příbram – Fany Gaastro), 5. Zahálka (Tufo Prostějov), 6. Doležal (Fav. Brno) všichni stejný čas.

JAROSLAV CÍCHA