V prvním závodu Českého poháru Cofidis Cup na 160 kilometrů vyhrál po samostatném úniku Rakušan Zoidl. „Za ním spurtoval celý peloton. Z našich byl nejlepší na 40. místě Kesl. V další skupině pak přijel 72. Adam Šimek. Na startu bylo 185 závodníků v cíli pak 82,“ popsal brněnský závod šéf příbramské cyklistiky Jiří Wimmer.

V neděli se příbramský klub přesunul na VC Hlohovce, která měřila 125 kilometrů. Za účasti 165 závodníků se peloton rozdělil hned v prvním kole. „Z našich zůstal vpředu pouze Jan Šimek. V další skupině přijel Blažej. V cíli bylo 69 závodníků,“ komentoval druhé vystoupení Wimmer.

V neděli 8. dubna se pojede 43. ročník Jarní ceny DIRTECHO 2012, který pořádá CK Příbram a je součástí Českého poháru mládeže. Pojede se i vložený závod mužů.

Na startu se sejdou více jak čtyři stovky cyklistů, a to na nové trati se startem ve Dlouhé Lhotě u Příbrami.

Okruh, který vede přes Kotenčice, Rosovice a Obořiště zpět do Dlouhé Lhoty, měří 12 km a v hlavním závodu jej cyklisté pojedou desetkrát. Na startu budou mimo domácích již přihlášení závodníci Whirlpolu, Dukly, Prostějova, Favoritu, Experimentu 23 a další přední týmy ČR. Z ciziny přijedou Němci, Slováci a Rakušané.