V dalším dílu seriálu Kola pro život Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto – zvítězil již počtvrté z pěti odjetých závodů Vojta Sedláček.

Způsobem start – cíl zdolal Sedláček těžkou 35 kilometrů dlouhou trasu vedoucí z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna a zpět. Upevnil si tím vedoucí místo v celkovém pořadí Kola pro život 2015. V kategorii 40+ zvítězil na stejné trase další příbramský závodník Pavel Čekal.

Kontinentální tým mužů pokračoval po úspěšné časovce na společném mistrovství ČR a Slovenska silničním závodem. Závod v Žilině dlouhý 200 kilometrů propršel. Na jeho start se postavilo 180 závodníků včetně profesionálů z World Tour týmů.

Silný déšť velmi ztížil podmínky závodníkům, k vidění bylo mnoho pádů. Krátce po startu se vytvořila malá skupina uprchlíků, jejíž únik vydržel zhruba polovinu závodu.

Poté začaly tvořit závod další úniky, a to především díky jezdcům profesionálních týmů, v jejichž dresu nastoupili Peter Sagan a Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), Jan Bárta (Bora Argon), Leopold König (Team Sky), ale i Jiří Polnický (Whirlpool Author).

Velkou aktivitu v pelotonu vyvíjel i přes technické problémy po pádu Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Fany Gastro).

Z celkového prvenství se radoval na domácí žilinské půdě Peter Sagan, který přijel do cíle po samostatném úniku. Na české straně se v kategorii elite stal vítězem Petr Vakoč a v kategorii U23 František Sisr (Dukla Praha).

Z příbramských závodníků měl nejvíce sil v deštivém a chladném počasí Martin Hebík a obsadil tak mezi českou elitou pěkné sedmé místo. Vojtěch Modlitba byl v kategorii U23 klasifikován na 22. místě.

Výsledky Elite ČR: 1. Vakoč (Etixx-Quick Step), 2. König (Team Sky), 3. Polnický (Whirlpool Author), 4. Kreuziger (Tinkoff-Saxo), 5. Boroš (BKCP Powerplus), 6. Hník (Cult Energy Pro Cycling), 7. Hebík (CK Příbram Fany Gastro), 21. Smola (CK Příbram Fany Gastro), 22. Boubal (CK Příbram Fany Gastro).