„Závod ve Velké Bíteši je zároveň jedinou jarní klasikou v tuzemském cyklistickém kalendáři. Hlavními favority na vítězství byli jezdci hradecké stáje Whirlpool-Author, obhajující loňské první místo v poháru jak v hodnocení týmů, tak v hodnocení jednotlivců," přiblížil závod i jeho největší favority Roman Řehoř, manažer příbramského klubu.

Cestu za úspěchem hradeckého klubu se pokusily ztížit zejména týmy CK Příbram FANY Gastro a SCK Tufo Prostějov. Favorizovanému týmu však hrála do karet početní přesila.

Na 168 kilometrů dlouhé trati z Velké Bíteše do Brna a zpět závodníky provázelo slunečné počasí, ale také velice nepříjemný a všudypřítomný vítr. „Jak bývá na začátku sezony zvykem, závod se rozjížděl ve vlažném tempu. Této situace hned v prvním okruhu využila dvojice uprchlíků, jejichž odstup se začal rychle zvyšovat," popsal úvod závodu Řehoř.

Náskok tohoto tandemu kulminoval zhruba 80 kilometrů před cílem, kdy měla tato dvojice k dobru už 5 minut a 20 sekund. V tu chvíli ovšem přišel očekávaný tah dvanácti jezdců Whirlpoolu. „Začali zvyšovat tempo v hlavní skupině, kde se pohybovali i příbramští jezdci, a během čtyřiceti kilometrů se jim podařilo časový deficit zlikvidovat. Ve vysokém tempu peloton pokračoval i nadále, a tak se začal počet závodníků v hlavní skupině snižovat," pokračoval Roman Řehoř.

Přibližně 15 kilometrů před cílem se zrodil únik trojice Bucháček, Kukrle (oba Whirlpool Author) a Koudela (Prostějov). Na jejich nástup nedokázal nikdo z ostatních jezdců zareagovat, a tak tato trojice přijela v tomto pořadí až do cíle. Do první pětky se mezi jezdce hradecké stáje a prostějovského Koudelu vklínil ještě příbramský Jan Stöhr. Jeho bratr Pavel pak dokončil závod na 12. příčce.

Kontinentálnímu týmu CK Příbram Fany Gastro tento výsledek vynesl medailovou pozici v průběžném pořadí týmové soutěže ČP v silniční cyklistice.
Český pohár pokračuje za 14 dní v Kyjově, kde budou příbramští cyklisté opět patřit mezi favority na medailové umístění.

Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš (168 km): 1. Bucháček 4:11:21 h, 2. Kukrle (oba Whirlpool Author), 3. Koudela (SKC Tufo Prostějov) oba stejný čas, 4. Kaňkovský (Whirlpool Author), 5. J. Stöhr (CK Příbram FANY Gastro), 6. Bláha (Dukla Praha), 7. Hampl, 8. Zahálka (oba SKC Tufo Prostějov), 9. Hunal (Whirlpool Author), 10. Otruba (Mapei Meridao Kaňkovský), 11. Lehký (Klein Constantia), 12. P. Stöhr (CK Příbram FANY Gastro) všichni +22 s.
Pořadí týmů: 1. Whirlpool Author 422 b., 2. TUFO Prostějov 411, 3. CK Příbram Fany Gastro 361, 4. Lawi 328, 5. Favorit 324, 6. Sparta Praha 315.

Druhý den se přesunul příbramský konvoj na sever, a to až do Polska. Zde se zúčastnili 29. ročníku závodu s názvem Wyscig Kolarski Slezanski Mnich.
Na startu závodu dlouhého 126 km se postavilo 180 závodníků. Jelo se sedm okruhů.

Závod provázelo velmi větrné počasí a tak se při vysokém tempu hned v prvním okruhu oddělila od pelotonu trojice uprchlíků. Do posledního kola byl však tento únik zlikvidován a o vítězi se rozhodlo až ve velmi těžkém závěrečném spurtu.

Ten nejlépe zvládl z příbramských cyklistů Martin Boubal.

Výsledky: 1. P. Franczak (Verva Activejet Pro Cycling Team), 2. A. Kaňkovský (Whirlpool Author), 3. S. Janiszewski (Wibatech Fuji),… 9. M. Boubal, 16. J. Stöhl, 22. P. Stöhr, 42. V. Modlitba (15. mezi U23), 46. M. Hebík, 47. R. Broniš, 58. R. Malik, 92. P. Gruber (vš. Příbram).

Do sezony už vstoupili také mládežníci. A hned posbírali první dvě medailová umístění.

FOR Bikes MTB, junioři: 1. Sedláček, absolutní pořadí.
Becker Cup, ml. žáci: 10. F. Kuba.
Rakousko (silnice), kadeti: 1. K. Vacek. St. žáci: 2. M. Vacek (dodatečně diskvalifikován pro neúčast na měření převodů v cíli). Ml. žáci: 8. B. Vacek.