V šíleném vedru musela posádka žlutého liazu KM Racing teamu měnit kardanku. „Poslední tři dny se nám smůla lepí na paty. Je to dakarský teror, ale nevzdáme to. Náš cíl je dojet do finále, i kdybychom tam ten kamion měli v zubech dotáhnout. Tyto zkušenosti už nám nikdo nikdy nesebere. Bojujeme dál," vzkazuje Martin Macík.

Na 140. kilometru se klukům roztrhla kardanka. Auto přestalo kompletně jet. Roztrhalo se i vše kolem, včetně elektriky, takže auto vůbec nefungovalo. Opravou posádka týmu KM Racing strávila přes 4 hodiny, ale vše zvládla a dojela do cíle etapy. "Dnes jsem si poprvé v životě vyzkoušel, jak se zametá trať. Jeli jsme úplně poslední ze všech, za námi už nikdo nebyl," neztrácel humor ani přes velké vyčerpání Martin Macík.

Celá posádka shodně popsala čtvrteční etapu za nejnáročnější ve svém životě. "Přiznávám, že v jednu chvíli už jsem přemýšlel, jestli nepíchnout kamion radši do škarpy a na všechno se vykašlat. Ale jak už jsem řekl, nevzdáme to. Chceme dojet do cíle a říct si, že jsme to dokázali," dodal Macík.

Do cíle v Rosariu chybějí pouze dvě etapy.

NIKOLA KUŽÍLKOVÁ