Letos to byl jeho jubilejní třicátý ročník a podle jeho ředitelky Jaroslavy Kalátové byl výjimečný hned z několika důvodů. „Především máme vysokou účast, a to 397 běžců! Je to úplně nejvíc za všechna léta. Navíc jsme si nemohli přát lepší počasí," prohlásila Jaroslava Kalátová.

Na trasu vyběhlo celkem 250 dětí, 39 žen a 108 mužů.

„Myslím, že za vysokou účastí stojí nejen příznivé počasí, ale i to, že řada běžců se snažila posbírat další body pro krajský běžecký pohár mládeže," přemýšlela nad rekordním zápisem do historie závodu Jaroslava Kalátová.

Běh Dražovkou jako již tradičně pořádali společně zástupci Střediska volného času Domeček Hořovice, města Hořovice a Atletického oddílu TJ Loko Beroun.

Příbramsko mělo zástupce na stupních vítězů ve všech věkových kategoriích, kromě závodu mužů 60-69 let.

Dalším závodem poháru bude v sobotu 15. listopadu Tochovický kros Podrejžím.

Výsledky
Ženy: 1. K. Hradecká 14:58 min, 2. T. Dubská 15:36, 3. A. Frantová 16:03, 4. D. Holíková 16:17, 5. Z. Lukášková 16:19, 6. M. Bašná 16:25, 7. Z. Bejčková 17:07, 8. V. Karasová 17:23, 9. L. Sklenářová 17:24, 10. K. Mališová 17:34.
Muži: 1. J. Šimsa ml. 25:44 min, 2. M. Hochmut 26:07, 3. A. Klika 27:04, 4. P. Švarc 27:25, 5. T. Křeček 27:40, 6. J. Šneberger 27:44, 7. P. Minařík 27:48, 8. J. Hradecký 27:51, 9. J. Rosol 28:04, 10. J. Cihlář 28:20.

Jednotlivé kategorie
Nejmladší dívky (2009 a mladší), 300 m: 1. Sára Achberger, 2. Anna Švihnosová, 3. Kateřina Krátká.
Nejmladší hoši (2009 a mladší), 300 m: 1 Kryštof Urban, 2. Antonín Kaprhal, 3. Dominik Korbel.
Dívky 6 – 7 let, 600 m: 1. Ema Čechová, 2. Tereza Krtilová, 3. Barbora Míková.
Hoši 6 – 7 let, 600 m: 1. Nicholas Kalle, 2, Prokop Ondřejka, 3. Matěj Bejček.
Dívky 8 – 9 let, 1000 m: 1. Michaela Rubešová, 2. Martina Zemková, 3. Dominika Poláková.
Hoši 8 – 9 let, 1000 m: 1. Kryštof Ondřejka, 2. Adam Hořejší, 3. Florian Ketman.
Dívky 10 – 11 let, 1700 m: 1. Daniela Karasová, 2. Tereza Placatková, 3. Zuzana Piknerová,
Hoši 10 – 11 let, 1700 m: 1. Michal Smetana, 2. Matěj Šolc, 3. Alexandr Šimek.
Dívky 12 – 13 let, 1700 m: 1. Kateřina Kopicová, 2. Magdalena Kimlová, 3. Simona Karešová.
Hoši 12 – 13 let, 1700 m: 1. Vojtěch Dryák, 2. Lukáš Moulis, 3. František Fišer.
Dívky 14 – 15 let, 1700 m: 1. Bára Placatková, 2. Veronika Novotná, 3. Kristýna Prouzová.
Hoši 14 – 15 let, 1700 m: 1. Lukáš Kvasnica, 2. Martin Anýž, 3. Jan Jeníček.
Dorostenky (1999 – 1997), 4000 m: 1. Jana Křenková, 2. Nicola Dyrynková, 3. Lucie Cmarová.
Dorostenci (1999 – 1997), 4000 m: 1. Karel Vavřička, 2. Václav Růžička, 3. Martin Kraus.

Dospělí
Ženy do 34 let, 4000 m: 1. Kateřina Hradecká (Internet Pb.) 14:58 min, 2. Tereza Dubská 15:36, 3. Andrea Frantová (obě Beroun) 16:03.
Ženy 35 – 44 let, 4000 m: 1. Michaela Bašná 16:25 min, 2. Zlatuše Bejčková (obě Vyběhej se) 17:07, 3. Věra Karasová (Internet Pb.) 17:23.
Ženy 45 – 54 let, 4000 m: 1. Zlata Lukášková (Rokycany) 16:19 min, 2. Karla Mališová (Praha) 17:34, 3. Svatava Řech-ková (Oxygen Pb.) 17:42.
Ženy nad 55 let, 4000 m: 1. Irena Procházková (Háje) 19:27 min, 2. Dana Svobodová (Příbram) 19:43, 3. Jaroslava Popovová (Rokycany) 20:27.
Muži do 39 let, 8000 m: 1. Josef Šimsa ml. (Rokycany) 25:44 min, 2. Milan Hochmut (Rožmitál) 26:07, 3. Jan Šneberger (Rokycany) 27:44.
Muži 40 – 49 let, 8000 m: 1. Petr Švarc (Tri klub Pb.) 27:25 min, 2. Tomáš Křeček (Domeček Hořovice) 27:40, 3. Jiří Rosol (Beroun) 28:04.
Muži 50 – 59 let, 8000 m: 1. Antonín Klika 27:04, 2. Zdislav Cihlář (oba Beroun) 29:18, 3. Josef Vitásek (Buková) 31:21.
Muži 60 – 69 let, 8000 m: 1. Ján Korytár (Rokycany) 30:38 min, 2. Petr Janový (Plzeň) 37:56, 3. Jan Rock (Unhošť) 38:27.
Muži nad 70 let, 4000 m: 1. Jan Svoboda (Příbram) 18:28 min, 2. Vlastimír Holýk (Praha) 20:11, 3. Vladimír Kříž 20:42.