Očekávaný galavečer Back in the fight je za námi. Jak byste jej zhodnotil z pozice organizátora?
V první řadě bych chtěl říci, že na úspěšnosti celé Back in the fight mají zásluhu hlavní partneři, sponzoři a v neposlední řadě moji přátelé, v čele s Petrem Větrovským, ředitelem 1.FK Příbram, mediální partneři a město Příbram, v čele se starostou města Josefem Řihákem. A to vše bylo perfektně završeno fanoušky, kteří udělali neuvěřitelnou atmosféru a podporovali všechny zápasníky ke skvělým výkonům. Tímto všem moc děkujeme a vážíme si přízně, kterou od všech těchto lidí máme. Byl to nádherný večer a svátek MMA. Stejně to vnímá i Ladislav Žák, výborný trenér a legenda českého MMA, který je nedílnou součástí vývoje MMA v KBC Příbram.

Překvapilo vás kolik přišlo diváků?
Ano. Byli jsme za to strašně rádi. Velkou radost měli naši zápasníci, nemohli se všichni dočkat, až budou moci vstoupit do klece a bojovat před skvělým publikem a zaplněnou halou. Jsme rádi, že si fanoušci sportu našli cestu k MMA a dokáží takto skvěle fandit. Bylo to prostě super.

Nemrzelo vás, že jste neudělali tento večer v nějakých větších prostorách, třeba na zimním stadionu? Bylo by to vůbec technicky možné?
Pochopitelně, že jsme o této možnosti uvažovali. Ale jsme si vědomi, že jako KBC Příbram MMA nejsme ještě na takové úrovni, že bychom dokázali zaplnit kapacitu hokejové haly. Koncept našeho klubového stylu MMA, jsme začali realizovat teprve před rokem a půl. V České republice jsme v MMA nováčci. Máme se ještě hodně co učit. S naším vývojem v klubu nám pomáhají například skvělý zápasník MMA Petr „Píno“ Ondruš nebo výborný bývalý zápasník volného stylu a skvělý instruktor Martin Kantor. A technické důvody jsou také na místě zmínit, protože v sezoně je tam zamražená ledová plocha. Ale i kdyby se časově Galavečer jakéhokoliv plnokontaktního sportu situoval do hokejové haly, např. v době výluky, tak je zapotřebí si uvědomit mnoho technických aspektů, které jsou s tímto spojeny. A mimochodem, kapacita příbramské hokejové haly je několik tisíc míst? Bylo by skvělé, kdyby v našem městě MMA získalo tolik fanoušků, ale zatím tomu tak není…

Jak hodnotíte večer po stránce kvality jednotlivých zápasů a co říkáte na vystoupení příbramských borců?
Jednotlivé zápasy měly velmi dobrou úroveň. Naši zápasníci jsou především v první řadě amatéři, to je důležité si uvědomit. Věřím tomu, že všichni odvedli skvělé výkony a budou na sobě dále pracovat, aby v budoucnu fanouškům vždy ukázali něco navíc.

Zrodil se nějaký nečekaný výsledek?
V MMA se vždy může zrodit nějaký nečekaný výsledek. Fightcard sestavuje GC tak, aby byly zápasy vyrovnané. Ale vzhledem k náročnosti v předzápasové přípravě se často stane, že se nějaký zápasník při náročném tréninku zraní, jsou různé chřipky a angíny, antibiotika atd. To vše se pak odráží na změnách ve fightcard, třeba i na poslední chvíli. Jedno však víme jistě, všichni kluci chtěli vyhrát, obzvláště před domácími fanoušky.

Jak jsou na tom členové KBC Příbram MMA po zdravotní stránce, odnesl si někdo vážnější zranění?
Ano, jde především o Jana Havelku a Daniela Jerlinga. Honza je v nemocnici na lůžkovém oddělení chirurgie. Při zápase soupeř ležící na zádech povolenou technikou vykopl směrem k Honzově hlavě a patou ho nešťastně zasáhl. Honza má zlomeninu nosu a očnice a otřes mozku. Byli jsme za ním v neděli na návštěvě. Cítí se ale dobře, má velkou podporu rodiny a kamarádů. Daniel Jerling má zlomenou ruku na dvou místech a je v domácím léčení. Ostatní zápasníci jsou v pořádku, až na různé pohmožděniny, modřiny a boule. Ale to k MMA patří.

Uvažujete už nyní, že podobnou akci znovu uspořádáte?
Samozřejmě, když vidíme obrovskou podporu našich fanoušků, tak máme velkou motivaci k dalšímu uspořádání akce MMA. Bez fanoušků tohoto nejnáročnějšího bojového sportu na světě by to však nemělo smysl. Proto na závěr tohoto rozhovoru chci jménem celého našeho KBC Příbram MMA, všech našich partnerů a přátel ještě jednou moc poděkovat za výbornou atmosféru, kterou naši fanoušci udělali.