Pražané hře jasně dominovali, přestože měli v nohách semifinálové střetnutí z prestižní rakouské AFL s týmem Vienna Vikings, v němž podlehli vysoce favorizovanému soupeři 27:41.

„V útoku nastoupili ze sobotního kádru pouze čtyři hráči, v obraně šest, takže půlka týmu. Výhra byla na těch, kteří hrají spíše v domácí lize. Ti prošli sezonou s bilancí 8:0 a bylo dobré, že si mohli zahrát i ve finále," objasňoval nominační kritéria kouč Prague Black Panthers Daniel Leško, který zažíval krásné okamžiky.

„Je to super, vítězství se počítá. Asi jsme byli lehkým favoritem. Měli jsme ovšem namíchaný kádr a trochu pochybnost, jak si kluci, co ještě nehráli tak veliký zápas, na takovém stadionu, se vším poradí. Zhostili se toho ale dobře. Několik chyb sice vyrobili, chvilkama nehráli úplně na sto procent, ale dopadlo to výborně. Oslavy tak budou každopádně veliké," usmíval se skvěle naladěný kormidelník.

Pak si vzal slovo trenér Příbram Bobcats David Dobiáš. Ani ten své svěřence rozhodně nezatracoval.

„Jsem velmi spokojený. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů Evropy, který nastupuje i v Rakousku a má quarterbacka z americké NFL," připomněl úspěchy Prague Black Panthers, a také účast Kyle Newhall-Caballero, který byl bezesporu největší hvězdou celé české soutěže.

„Toho jsme několikrát donutili zasahovat, což pro nás bylo velikým překvapením," pokračoval lodivod, který už myslel na dny příští.

„Rád bych to zažil znovu, je to jedna z věcí, která člověka dokáže pozitivně namotivovat. Nikdo, kdo hraje americký fotbal, neřekne, že chce prohrát, ale jsme spokojeni a budeme moc rádi, když se nám povede probojovat se do finále i příští rok," dodal odhodlaně.

Příbram Bobcats – Prague Black Panthers
0:40 (0:7, 0:16, 0:17, 0:0)

Body: Jantoš 12, Hruboň 8, Víšek 6, Woleský 6, Šindler 6, safety 2. Rozhodčí: Rosíval – Klimeš, Kroulík, Gazdík, Haza, Janhuba, Stadler. Diváci: 3124.

Praha BP: Jan Sýkora, Jakub Woleský, Miloš Hildebrand, Jan Šimánek, David Procházka, Kyle Newhall-Caballero, Stanislav Jantoš, Jan Dundáček, Lukáš Kolář, Michael Vondráček, Daniel Balažovič, Jan Kabát, Radek Novotný, Jan Štiegler, Jakub Folauf, Adam Synáček, Pavel Klemš, Leoš Mikulka, Jiří Hamal, Ondřej Víšek, Gheorghe Nicolau, Šimon Kovařík, Štěpán Rojek, Daniel Plánka, Marek Hruboň, Martin Jirman, Karel Augusta, Javier Lopez-Acosta, Daniel Krejbich, David Krejbich, Tomáš Svoboda, Tomáš Beránek, Ondřej Kraus, Matěj Bolek, Jan Špaček, Stanislav Kolařík, Filip Zavadil, Pavel Hruzík, Robin Hašlar, Martin Terš, Matěj Večes, Richard Vodolan, Bernard Praum, Josef Houška, František Skuhra, Pavel Poříz, Michal Knotek, Jakub Králík, Aliaksei Kurbatau, Matěj Frisch, Miroslav Bartoš, Martin Dědeček, Martin Šindler, Jan Řezanka, Vladimír Tenkrát, Jan Kryll, Vojtěch Svoboda. Trenér Daniel Leško.

Příbram: Timothy McGarry, Zacchaeus McCaskill, Martin Hamza, Scott Doherty, Jakub Sláma, Jan Bečka, Jiří Kohut, Pavel Tumpach, Filip Troch, Roman Hlaváček, Ondřej Marček, Tomáš Bartoš, Vojtěch Podhradský, Lukáš Jech, Petr Datel, Bedřich Bělohradský, Bohuslav Rom, Daniel Vitiš, David Folejtar, Tomáš Rom, Dominic Gast, Josef Řihák, Miroslav Dvořák, Martin Drmota, Martin Vokurka, Robert Krejča, Jakub Mráz, Michal Mašek, Jakub Špaček, František Janýr, Lukáš Hnilička, Lukáš Jíra, Jiří Urban, Milan Kučera, Jaroslav Lejsek, Vladimír Krpec. Trenér David Dobiáš.

Hnilička: V Příbrami je nejlepší parta, jakou jsem kdy zažil

Ačkoli má ve své sbírce dva mistrovské tituly, po finále nesmutnil. Třicetiletý Lukáš Hnilička se nejprve pozdravil s fanoušky, a pak se věnoval novinářům.

Cítíte zklamání?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Cítil jsem z týmu náboj. Na druhou stranu ale náš hlavní předsezónní cíl mířil do semifinále a my ho ještě překročili a podívali se až do Edenu. Příbram stoupá nahoru, nikdo to nečekal, my si tak finále hlavně užili.

První čtvrtinu jste prohráli 0:7. To vás muselo povzbudit?
Ano, začátek vypadal dobře. Chtěli jsme zabrat, zabojovali jsme, pak se ale projevil náš menší počet, únava a soupeři nás jasně přehráli.

Utkání se lámalo ve druhé čtvrtině. Souhlasíte?
Tam nám soupeři utekli. Nevzdávali jsme se ale.

Co vám říkali trenéři v kabině?
Víceméně nám radili, abychom se drželi své hry. Výsledek nevypadal až tak špatně. Bylo potřeba odstranit pouze maličké chybičky.

Jak bylo složité motivovat se do závěrečné části za stavu 0:40?
Bylo to těžké, řekli jsme si, že si zápas užijeme. Nestává se často, abychom si zahráli před tak skvělou kulisou.

Jak moc vás mrzí, že jste neskórovali?
Pochopitelně je to mrzuté. Moje první finále, ještě v dresu Black Hawks jsme s Panthers prohráli 0:75 a další dva roky jsme byli mistry. Doufám, že se bude historie opakovat a Příbram Bobcats bude za rok nejlepší.

Vyhlásil jste právě cíle pro novou sezonu?
(směje se) K tomu já nejsem kompetentní osoba, ale proč se o to nepokusit.

Po sloučení Prague Panthers a Black Hawks jste přestoupil do Příbrami. Byl to dobrý krok?
Stoprocentně. V Příbrami je nejlepší parta, jakou jsem zažil v celé mé kariéře.